Szkoła Podstawowa

przy Klinicznym Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym

DSC 0023Zabawa karnawałowa w naszej szkole to już tradycja. W tym roku też nie mogło jej zabraknąć. W ubiegłą środę dzieci ze szpitalnych oddziałów wzięły udział w wesołej zabawie pod wodzą Pana Michała - wodzireja jak się patrzy. Było muzycznie, tanecznie, radośnie, chwilowo "groźnie" gdy podczas "morskiej" zabawy, w której chusta Klanzy udawała okręt, znalazł się człowiek za burtą. Wszystko jednak dobrze się skończyło dzięki dzielnej załodze okrętu. Impreza zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Do zobaczenia za rok!

Więcej…

IMG 5917Po raz kolejny przyjaciele z Fundacji Mam Marzenie zawitali do naszego szpitala. Okazja to szczególna, gdyż właśnie dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Rolę, jaką spełnia misiowa przytulanka trudno przecenić, szczególnie tu, w szpitalu, gdzie istnieje wielka potrzeba przytulenia, bliskości i ukojenia złych emocji związanych z chorobą. Jest nam niezwykle miło, że Wolontariusze Fundacji Mam Marzenie pamiętają o naszych podopiecznych.

Przytulamy Was do serca i dziękujemy.

Więcej…

DSC 0408Dwudziestego września wychowankowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłej lekcji historii - rajdzie historycznym pod hasłem "Blisko, coraz bliżej..." Poprzez wykonywanie kolejnych zadań na trasie rajdu, uczniowie poznawali drogę do niepodległości jaką musieli pokonać wśród morderczych walk nasi rodacy. 
Była to niezwykła lekcja patriotyzmu, zważywszy na miejsce - Puszczę Kampinoską, świadka wielu wydarzeń podczas II Wojny Światowej.

Więcej…

dsc 0309Dzień Dziecka w Dziekanowskim szpitalu to dzień szczególny, w tym roku możemy nawet mówić o Tygodniu Dziecka. Zarówno szkoła przyszpitalna jak i szpital przygotowały dla naszych podopiecznych mnóstwo atrakcji. Zaczarowane chwile przyszły wraz z pracownikami Fundacji Mam Marzenie współpracującej od kilku lat z naszą szkołą. Iluzjonista pan Kacper Kulik wprowadził dzieci w niezapomniany świat magicznych doznań. Dzieci otrzymały też od Fundacji podarki.
Kolejną szkolną imprezę zorganizowałyśmy we współpracy z Dziecięcą Akademią Artystyczną - animator pan Michał Figat po raz kolejny stanął na wysokości zadania i zapewnił dzieciom wspaniałą zabawę - były ogromne bańki, wata cukrowa, zadania sprawnościowe, tańce, a przede wszystkim mnóstwo dobrej energii. Były też prezenty, tym razem od firmy HEBE.

Więcej…

dsc 0033W dniu 6.05.2018 Jego Eminencja Ksiądz Biskup Michał Janocha rozpoczął wizytację kanoniczną parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Rodzin w Dziekanowie Leśnym. W poniedziałek 7.05.2018 mieliśmy ogromną przyjemność gościć Księdza Biskupa wraz z Księdzem Dziekanem Dariuszem Koskiem w szpitalu. Ksiądz Biskup odwiedził dzieci w oddziałach chirurgii i chorób płuc, spotkał się też z nauczycielami i personelem medycznym.