img 0986W dniu 11 listopada świętujemy powrót Polski na mapę Europy po 123 latach niewoli. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości wychowawcy Zespołu Szkół w szpitalu w Dziekanowie Leśnym przeprowadzili "lekcje patriotyzmu",
przypomnieli dzieciom historię związaną z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, zachęcili do wspólnego śpiewania pieśni legionowych, przygotowali z dziećmi kokardy narodowe.

Poniżej zamieszczamy fragment listu Prezydenta Bronisława Komorowskiego:
Drodzy Uczniowie!
Urodziliście się już w wolnym kraju. Chciałbym, abyście obchodząc 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości poczuli, że jest ono Waszym świętem. Byście ciesząc się z wolności, która dla Was jest czymś naturalnym, przywołali emocje tych, którzy wywalczyli dla Polski niepodległość. Wolność, którą mamy na co dzień, trzeba szanować i pielęgnować. Jest ona naszą wspólną sprawą i naszym wspólnym zadaniem. Korzystać z wolności to rozumieć jej wartość, jej cenę i szanować tych, którzy umieli poświęcić dla niej wszystko. (...)