dsc07327W dniu 07.10.2015 r. uczniowie Zespołu Szkół przy naszym szpitalu wyruszyli na rajd historyczny "Wyprawa po skarby" przygotowany przez panie: Marzenę Głowacką, Bożenę Hoffman, Jagodę Kaczmarek i Annę Jonak. W czasie wędrówki po lesie szukali drzew oznaczonych srebrnymi wstążkami, w pobliżu, których ukryte były koperty z zadaniami do wykonania. W ten sposób układając puzzle, uzupełniając "tekst luk" wędrowaliśmy przez naszą historię od bitwy pod Grunwaldem, poprzez II wojnę światową, działania zgrupowania AK grupy Kampinos aż do chwili obecnej. Odkryliśmy "skarby" takie jak: tożsamość, ojczyzna, wolność, suwerenność, niepodległość, pamięć, pokój. Ostatnim zadaniem było odkrycie hasła "Historia vitae magistra est" (historia jest nauczycielką życia).