wakacje 2016-001

19 czerwca 2019 roku zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Wszystkim naszym uczniom i ich rodzicom życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji! W załączniku przedstawiamy kilka wakacyjnych porad kierowanych przez policjantów w stronę naszych podopiecznych, które mogą ochronić przed nieprzyjemnymi wakacyjnymi sytuacjami.

Rozważnie korzystajcie ze wszystkich przyjemności, jakich dostarczają wakacje!

1. Zawsze informujcie swoich rodziców o tym - gdzie i z kim przebywacie!
  2. Na zabawy wybierajcie jedynie bezpieczne miejsca - z dala od jezdni, torów kolejowych, wykopów...
  3. Jeżdżąc na rowerze, rolkach, hulajnodze czy desce - nie traktujcie jezdni jak placu zabaw!
  4. Kąpcie się jedynie w miejscach do tego wyznaczonych - strzeżonych kąpieliskach pod opieką ratowników lub osób dorosłych !
  5. Bądźcie ostrożni wobec zwierząt - nawet najbardziej łagodne bywają niebezpieczne!
  6. Nie korzystajcie z propozycji przejażdżki lub spaceru z nieznajomym!
  7. Pozostając samodzielnie w mieszkaniu - ostrożnie obchodźcie się z urządzeniami elektrycznymi i gazowymi!
  8. Nigdy nie bawcie się ogniem - ogniska rozpalajcie w miejscach wyznaczonych, zawsze w obecności osób dorosłych!
  9. Zawsze mówcie "NIE" gdy nie zgadzacie się z szalonymi pomysłami i propozycjami swoich kolegów!
  10. Uczestnicząc w pracach polowych - zachowajcie szczególną ostrożność nie dotykajcie maszyn i urządzeń będących w ruchu i pod napięciem!
  11. Zawsze dbajcie o środowisko naturalne - nie niszczcie i nie zaśmiecajcie otoczenia, w którym przebywacie!
  12. Zawsze pamiętajcie, że pewność siebie i lekkomyślność nie wróżą nic dobrego!
Zarówno kiedy poczujemy się zagrożeni, jak i w razie popełniania przestępstwa, nie wahajmy się zwrócić o pomoc. Taki przypadek należy zgłosić znajdującemu się w pobliżu policjantowi, do najbliższej jednostki Policji lub telefonicznie pod numer 997 lub 112.