Zespół Szkół Specjalnych

w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

DSC08189W tym roku gospodarzem Światowych Dni Młodzieży z udziałem Papieża Franciszka była nasza ojczyzna. Do Polski przybyło mnóstwo młodych pielgrzymów z całego świata. W swojej drodze do Krakowa zatrzymali się w parafiach wyznaczonych  diecezji, by przez kilka dni poznawać je i spełniać  w nich Dzieła Miłosierdzia, angażując się w różne projekty społeczne. Jedna z pielgrzymujących grup ( młodzież z Birmingham w Anglii) przebywająca w parafii Św. Marka  Ewangelisty w Dąbrowie, odwiedziła w dniach 21-22 lipca małych pacjentów  naszego szpitala. Wizycie towarzyszyło przesłanie dzielenia się miłością i radością z bliźnimi. Szpital dziecięcy to bardzo trafny wybór, bo któż, jak nie chore dziecko tak bardzo potrzebuje wsparcia i miłości.   Wizytę w szpitalu rozpoczęło wspólne  odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia i powitanie pielgrzymów przez ks. kapelana w kaplicy szpitalnej, następnie angielscy goście z polskimi wolontariuszami i nauczycielami naszej szkoły przeszli do sali teatralnej, gdzie zostali powitani przez dyrektora szpitala. Po podziale na grupy  młodzież  z nauczycielami udała się do oddziałów szpitalnych, gdzie poprowadziła   z dziećmi gry i zabawy, doskonalące znajomość języka angielskiego oraz zajęcia plastyczne, polegające na ozdabianiu koszulek poprzez malowanie ich specjalnymi farbami, wzory wymyślały same dzieci, świetnie się przy tym bawiąc. Następny dzień przebiegł również w atmosferze wyśmienitej zabawy. Tym razem z grupą pielgrzymów  w odwiedziny do dzieci przybył ks. biskup z diecezji Birmingham. Wszyscy zebrali się w sali teatralnej. Dzieciaki przyszły wystrojone w   koszulki ozdobione poprzedniego dnia, znów było dużo śmiechu i zabawy. Młodzież przygotowała wiele ciekawych zajęć (ruchowych, plastycznych i innych), a także słodki poczęstunek z oryginalnych angielskich łakoci. Słodko i radośnie przebiegło całe spotkanie, dzieciaki mogły odreagować napięcie związane z pobytem w szpitalu.  Pielgrzymi spisali się na szóstkę!                                                  
Dziękujemy.