Zespół Szkół Specjalnych

w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

IMG 0306"W KIERUNKU NATURY" - TO HASŁO TEGOROCZNEGO MIĘDZYNARODWEGO DNIA ZIEMI.
ROK 2017 JEST POŚWIĘCONY BIORÓŻNORODNOŚCI. MA UŚWIADAMIAĆ  I UWRAŻLIWIAĆ, JAK WAŻNE JEST ZRÓŻNICOWANIE ŻYCIA NA WSZELKICH POZIOMACH JEGO ORGAZNIZACJI. OBEJMUJE ZRÓŻNICOWANIE GENÓW, GATUNKÓW ORAZ EKOSYSTEMÓW. DLATEGO TAK WAŻNA JEST TROSKA O GATUNKI ROŚLIN, ZWIERZĄT I WSZYSTKICH INNYCH ŻYWYCH ORGANIZMÓW ZAGROŻONYCH WYGINIĘCIEM. 
Na zajęciach w oddziałach Pediatrii II, Rehabilitacji i Chorób Płuc rozmawialiśmy na temat bioróżnorodności i naszego sposobu poprawy sytuacji Ziemi. Przygotowywaliśmy wizytówki niektórych zwierząt zagrożonych wyginięciem w Polsce i na świecie (niestety wiemy, że jest ich znacznie więcej!). Próbowaliśmy też swoich sił w Kole Fortuny odpowiadając na pytania w kategoriach: środowisko, parki narodowe, zwierzęta, rośliny, grzyby i bakterie. To była świetna zabawa.