Zespół Szkół Specjalnych

w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

powstaniec4 (6)Już po raz trzeci uczniowie Zespołu Szkół przy Klinicznym Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym wzięli udział w akcji "Kartka dla Powstańców". "Kartka dla Powstańców" to specjalna edycja projektu "Kartka ze szpitala", realizowanego przez wrocławską Fundację Rosa oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Bierze w niej udział 27 szpitali z całej Polski.
W ramach akcji mali pacjenci szpitalni własnoręcznie przygotowują kartki patriotyczne i za pośrednictwem Fundacji Rosa oraz Muzeum Powstania Warszawskiego wysyłają kartki do wszystkich żyjących Powstańców. Poprzez przygotowane podczas warsztatów plastycznych kartki, mali pacjenci dziękują za postawę i odwagę Powstańców. Podczas prac nad kartkami, dzieci poznały także historię Powstania Warszawskiego oraz dowiedziały się o losach jego uczestników. Każda z kartek przygotowywana była dla konkretnego Powstańca - dzieci otrzymały ich zdjęcia, mogły napisać specjalne życzenia dla konkretnej osoby.