Zespół Szkół Specjalnych

w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

DSC 0226Kilkudniowe obchody Dnia Dziecka w naszej szkole to już wieloletnia tradycja, ze wszystkich sił staramy się przygotować na to święto wiele atrakcji. W zorganizowaniu imprezy pomagają nam wolontariusze i sponsorzy. Tak było i w tym roku.Trzeciego czerwca oddziały odwiedzili wolontariusze z Zespołu Szkół im. Grabskiego w Warszawie, swoją obecnością wnieśli wiele radości w szpitalną rzeczywistość. Następnego dnia nauczyciele z naszej szkoły zorganizowali dzieciakom na placu zabaw prawdziwą frajdę. Imprezę zapoczątkował lubiany przez dzieci taniec - kaczuchy, a po nim nastąpił cały maraton tańców i zabaw w rytmie muzyki. Prawdziwą furorę zrobiły zabawy, z ostatnio zakupioną przez szkołę, animacyjną chustą Klanzy. Wiele entuzjazmu przyniosło też przeciąganie liny - nauczyciele kontra dzieci, oczywiście wygrały dzieciaki 2:0. Gratulacje! Kolejnym szalonym pomysłem było rzucanie kaloszem do celu. Nie obyło się też bez zabaw plastycznych  - rysowanie kredą na betonie i malowania buziek. Całości dopełnił słodki poczęstunek sponsorowany przez firmy: Nugatex, Kaufland i Carrefour. Dzień Dziecka nie mógłby się obyć bez wolontariuszy Fundacji Mam Marzenie, którzy odwiedzili szpitalne oddziały, niosąc uśmiech, dobre słowa i prezenty. To wspaniali ludzie, których pasja przekłada się na radość dzieci.
Wszystkim serdecznie dziękujemy!!!