Zespół Szkół Specjalnych

w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

DSC 0494Na zaproszenie Szkoły odbyło się spotkanie z p. Krystianem Tyrańskim, twórcą Dzikiej Odysei - międzynarodowego Projektu Edukacyjnego dla szkół uwrażliwiającego dzieci na piękno przyrody chronionej w parkach narodowych. Uczeń Bartosz J. (lat 9) entuzjasta przyrodnik i wielki przyjaciel zwierząt miał okazję na żywo spotkać się z Twórcą Ekspedycji Edukacyjnej. Pan Krystian z właściwym sobie "ogniem" opowiadał o swoich wędrówkach - w 23 miesiące odwiedził 23 parki narodowe. Przygody spoza planu, spotkania oko w oko z dzikimi zwierzętami, mrożące krew w żyłach opowieści tropicieli przy ogniskach w Afryce, pod biegunem, w Polskich Parkach Narodowych, spowodowały że trudno było się rozstać. Na koniec spotkania nastąpiła wymiana prezentów: Pan Krystian dostał własnoręcznie zrobiony przez Bartosza album a Bartosz książkę autorstwa p. Krystiana "Przygoda Wielka Rysia Pędzelka" oraz Paszport Dzikiej Odysei. Dziękujemy!