Zespół Szkół Specjalnych

w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

IMG 3478"Opowieść wigilijna" Karola Dickensa
Zapiekły w swojej chciwości i niechęci do świata stary samotnik Ebenzer Scrooge nawet w wigilijny wieczór nie porzuca swoich przyzwyczajeń. Nie podejrzewa jednak, że tej nocy wybierają się do niego niezwykli goście. Ta wizyta może wiele zmienić...
Wiek: 9+
"Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach"
To zbiór 15 opowiadań, które poruszają tematykę świata dzisiejszych nastolatków dotyczącą emocji, kontaktów międzyludzkich, więzi i cech. Książka stara się wyjaśnić czym jest przyzwoitość, sprawiedliwość, jak odróżnić dobro od zła...
Wiek: 10+
"Prawiek i inne czasy" Olgi Tokarczuk
Tytułowy prawiek jest mityczną wioską leżącą w środku Polski, w której zostały skupione ludzkie radości i smutki. Powieść opowiada o zmaganiach z samym sobą i normami moralnymi. O nadawaniu sensu codziennej egzystencji.
Wiek: 14 +
Miłej lektury!