Zespół Szkół Specjalnych

w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

images 14Światowy Dzień Ziemi to święto obchodzone w Polsce od 1990 r.

Tegoryczne  imprezy ekologiczne organizowane są pod hasłem  "Dobra energia dla wszystkich".  

Nauczyciele ze szkoły przy Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym również przygotowali obchody Dnia Ziemi.  Podczas zajęć ekologicznych zapoznali małych pacjentów z różnymi sposobami pozyskiwania energii oraz z możliwościami jakie daje wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych. Dzieci przypomniały sobie zasady segregowania śmieci. Miały  również możliwość wzięcia udziału w warsztatach podczas, których przygotowały prace plastyczne wykorzystując różne zużyte materiały.

 

Głównymi organizatorkami imprezy były panie Jadwiga Kaczmarek oraz Bożena Hoffman.

Komiks ekologiczny stworzony przez uczennice z oddziału rehabilitacji.

 

 

Niektóre z prac  przygotowanych przez dzieci podczas obchodów Dnia Ziemi