DSC0447628 września 2012 r. uczniowie z oddziału rehabilitacji i neurologii oraz alergologii, mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach "Bezpieczna podróż". Znajmość przepisów ruchu drogowego, umiejętność bezpiecznego poruszania się po drodze  i ulic, to podstawa szczególnie u progu kolejnego roku szkolnego. Chcieliśmy, aby dzieci zapoznały się z zasadami jakimi należy się kierować przy poruszaniu się po drogach publicznych.

Rysowaliśmy grę - mapę podróży, umieszczaliśmy znaki drogowe oraz wspólnie graliśmy odpowiadając na pojawiające  się na trasie pytania. Na zakończenie wszyscy otrzymali materiały odblaskowe i książki z przepisami ruchu drogowego oraz dyplomy "Mistrza w bezpiecznym poruszaniu się po drodze".