Zespół Szkół Specjalnych

w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

DSC 0226Kilkudniowe obchody Dnia Dziecka w naszej szkole to już wieloletnia tradycja, ze wszystkich sił staramy się przygotować na to święto wiele atrakcji. W zorganizowaniu imprezy pomagają nam wolontariusze i sponsorzy. Tak było i w tym roku.Trzeciego czerwca oddziały odwiedzili wolontariusze z Zespołu Szkół im. Grabskiego w Warszawie, swoją obecnością wnieśli wiele radości w szpitalną rzeczywistość. Następnego dnia nauczyciele z naszej szkoły zorganizowali dzieciakom na placu zabaw prawdziwą frajdę. Imprezę zapoczątkował lubiany przez dzieci taniec - kaczuchy, a po nim nastąpił cały maraton tańców i zabaw w rytmie muzyki.

Dalsza część relacji ...

dsc 0176Z okazji Dnia Matki nasi mali podopieczni przygotowali drobne upominki dla swoich MAM.

Więcej…

img 1222Maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu. Z tej okazji w naszej bibliotece przez cały miesiąc będziemy czytać najlepsze książki wybrane przez uczniów naszej szkoły. Zaczęliśmy od przeczytania opowiadania o krasnalu Hałabale Lucyny Krzemienieckiej. Drugą książką była historia o życiu Kubusia Puchatka A. A. Milne. Uczniowie wykonali ilustracje do przeczytanych opowiadań/książek.... CDN.

Więcej…

DSC 0023Zabawa karnawałowa w naszej szkole to już tradycja. W tym roku też nie mogło jej zabraknąć. W ubiegłą środę dzieci ze szpitalnych oddziałów wzięły udział w wesołej zabawie pod wodzą Pana Michała - wodzireja jak się patrzy. Było muzycznie, tanecznie, radośnie, chwilowo "groźnie" gdy podczas "morskiej" zabawy, w której chusta Klanzy udawała okręt, znalazł się człowiek za burtą. Wszystko jednak dobrze się skończyło dzięki dzielnej załodze okrętu. Impreza zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Do zobaczenia za rok!

Więcej…

IMG 5917Po raz kolejny przyjaciele z Fundacji Mam Marzenie zawitali do naszego szpitala. Okazja to szczególna, gdyż właśnie dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Rolę, jaką spełnia misiowa przytulanka trudno przecenić, szczególnie tu, w szpitalu, gdzie istnieje wielka potrzeba przytulenia, bliskości i ukojenia złych emocji związanych z chorobą. Jest nam niezwykle miło, że Wolontariusze Fundacji Mam Marzenie pamiętają o naszych podopiecznych.

Przytulamy Was do serca i dziękujemy.

Więcej…