Szkoła Podstawowa

przy Klinicznym Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym

dsc 0033W dniu 6.05.2018 Jego Eminencja Ksiądz Biskup Michał Janocha rozpoczął wizytację kanoniczną parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Rodzin w Dziekanowie Leśnym. W poniedziałek 7.05.2018 mieliśmy ogromną przyjemność gościć Księdza Biskupa wraz z Księdzem Dziekanem Dariuszem Koskiem w szpitalu. Ksiądz Biskup odwiedził dzieci w oddziałach chirurgii i chorób płuc, spotkał się też z nauczycielami i personelem medycznym.

img 3581Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi poświęciliśmy tematyce segregowania śmieci i ich ponownego wykorzystania. Zgodnie z hasłem "Świat bez plastikowych zanieczyszczeń" skupiliśmy się na czasie rozkładu niektórych odpadów, jeśli trafią na wysypisko śmieci. Wielkim zaskoczeniem dla uczestników była np. wiadomość ile rozkłada się pielucha (450 lat!) i na co można przerobić butelkę typu PET. Chętni wykonali ludziki z dostępnych odpadów, pomysłowość autorów była wielka!

IMG 844818.X.2017 z okazji światowego Dnia Godności w oddziale pediatrii I odbyły się warsztaty dla uczniów z klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych . Tematem tegorocznego warsztatu był "Hejtu nie promuję, hejt banuję, bo reaguję".
Celem przeprowadzonych warsztatów było zapoznanie dzieci i młodzieży ze zjawiskiem hejtu, jego przyczynami i konsekwencjami. Uświadomienie, co zrobić, kiedy zetkną się z hejtem. Jak również uwrażliwienie na godność własną i godność drugiego człowieka. Podczas zajęć nauczyciel podkreślał, że uczniowie mają prawo wyrażać własne zdanie, lecz w taki sposób, aby godność drugiej osoby pozostała nienaruszona, aby dbać cały czas o godność własną i innych.

Więcej…

DSC08512W dniu 5 czerwca zakończyliśmy huczne obchody Dnia Dziecka. W tanecznym rytmie bawiliśmy się animowani przez Pan Michała z Dziecięcej Akademii Artystycznej. Dziękujemy serdecznie Dyrekcji i pracownikom Szpitala za zaangażowanie w przygotowanie i przebieg Święta Dziecka. W przygotowaniu tej wspaniałej uroczystości pomogli nam:  WORD, Trzy Topole, Bon Bon, Nugatex, Agnes-Bis opakowania jednorazowe.

Więcej…

dzien dziecka2 (9)

Już 31 maja zaczęliśmy świętować Dzień Dziecka. Naszych małych pacjentów odwiedzili motocykliści - wolontariusze z Fundacji "Jednym Śladem". Dzieci miały okazję wsiąść do samochodu straży pożarnej, policji i straży miejskiej. Próbowały używać węża strażackiego i syreny policyjnej. 1 czerwca bawiliśmy się w oddziałach przenosząc  się w świat bajek i filmów dla dzieci i młodzieży. Dzieci wzięły aktywny udział w wielu konkursach, wykazując się dużą znajomością bohaterów i muzyki filmowej. Nasi uczniowie otrzymali drobne odblaskowe upominki od firmy WORD.  Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że te dni były dla dzieci wyjątkowe.

Więcej…