Szkoła Podstawowa

przy Klinicznym Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym

DSC07806

"Palący problem - niska emisja" - to hasło tegorocznych obchodów Dnia Ziemi. My skupiliśmy się na uświadomieniu, że spalanie nieodpowiednich materiałów, szczególnie śmieci, jest niedopuszczalne i wręcz szkodliwe dla naszego zdrowia powodując alergie, nowotwory itp.
Recycling - to słowo, które często przewijało się na naszych zajęciach. Uczestnikom najbardziej podobało się ekologiczne koło fortuny - zagadki, pytania i zadania, rozpoznawanie gatunków drzew i zwierząt. Wykonaliśmy okolicznościowy plakat i śmieciowe stworki z odpadów. Kreatywność i pomysłowość naszych uczniów była wielka!

Więcej…

DSC07776Przyszła wiosna a wraz z nią pragnienie zmiany szpitalnego otoczenia. Wystarczył styropian, klej, kolorowe kartki, patyczki i bibuła a już dziecięce ręce pod kierunkiem wychowawcy "wyczarowały" z nich wiosenną łąkę, tak piękną, że nawet bociek na niej zamieszkał. Kwiaty ozdobiły świetlicę na oddziale Pediatrii II. Po uśmiechniętych twarzach dzieci widać, że przebywanie w takim otoczeniu sprawia im wiele radości. Wiosnę powitały też dzieci z innych oddziałów. Wykonując piękne prace plastyczne, które ozdobiły szpitalne korytarze. Pojawiła się też galeria prac, gdzie prezentowane są dzieła wykonywane przez dzieci pod kierunkiem nauczycieli i wychowawców. Jeśli więc tak się zdarzy, że trafisz do naszego szpitala zapewniamy, że nudzić się tu nie będziesz. Z nami żadna nuda się tu nie uda!

Więcej…

DSC07677W świecie bajek, filmu i baśni można również bawić się karnawałowo. W myśl tego naszą zabawę rozpoczęliśmy spektaklem "Przygody Lisa Witalisa" w wykonaniu uczniów LO im. gen. Maczka z Warszawy. Tańczyliśmy w rytm muzyki. Konkursom nie było końca. Dzięki naszym niezawodnym sponsorom tj. firmom: "3Topole", "Bon Bon" i "Broplast-Cukry" nie zabrakło słodkiego poczęstunku i nagród. Mamy nadzieję, że czas spędzony na balu pozostanie na długo w pamięci uczestników. 

Zdjęcia z balu

dsc0746125 listopada obchodzi święto niezastąpioną przytulanką, najlepszy przyjaciel dzieci w każdym wieku -Pluszowy Miś. Misie, miśki i misiaczki to milusińscy towarzyszący dzieciom nie tylko w domu, ale przede wszystkim w szpitalu. Pachną domem, wzbudzają zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowych zajęciach: przedstawiali swoje misie kolegom, rysowali ich portrety i  mieli okazję przypomnieć sobie historię Pluszowego Misia, którego święto ustanowiono w setną rocznicę powstania maskotki - w 2002 roku. Dzień Pluszowego Misia zakończyła projekcja ulubionych bajek: "Kubuś Puchatek", "Miś Paddington" i "Miś Uszatek". Misiowe portrety  znalazły się na wystawie, którą można podziwiać w Szpitalu. Zapraszamy...

Prace dzieci

studio live11 listopada 2015r. pacjenci Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym mieli przyjemność zostać pierwszymi uczestnikami projektu STUDIO LIVE.

W ramach tego przedsięwzięcia dzieci obejrzały transmisję na żywo ze spektaklu JAK ZOSTAŁAM WIEDŹMĄ. Uczestniczyły również w warsztatch zorganizowanych przez pracowników Teatru Studio w Warszawie oraz w spotkaniu z aktorami biorącymi udział w transmitowanym przedstawieniu, m.in. z Kingą Preis, Marcinem Bosakiem, Modestem Rucińskim.

Więcej inormacji na temat projkektu STUDIO LIVE

Fot. Kuba Mount, Teatr Studio im. St. I. Witkiewicza

Więcej…