Szkoła Podstawowa

przy Klinicznym Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym

IMG 8691

"Moim zdaniem na balu karnawałowym było świetnie. Wszyscy dskonale się bawili i chętnie brali udział w konkursach.  Najbardziej podobał mi się konkurs polegający na zatańzeniu w parach ...."
W załączeniu zdjęcia z balu i relecje uczniów szkoły.

Więcej…

DSC07941
1 czerwca 2015r. mali pacjenci z Zespołu Szkół przy Szpitalu w Dziekanowie Leśnym wzięli udział w obchodach Dnia Dziecka. Uroczystość miała na celu wywołać dziecięcy uśmiech radości u wszystkich naszych podopiecznych. Dzieci wzięły udział w konkursach, miały okazję powbawić się przy dźwiękach muzyki, skosztowały słodkiego poczęstunku.

Więcej…

DSC07828

Biały kitel, laczki dwa
Któż to taki, czy je znasz?
Chorych ciągle doglądają,
Dają leki, kłują ciało,
pytaniami zasypują
Zanim o czymś zdecydują.
Prawą ręką są lekarza,
Jak hebelek u stolarza.
Wszystkim bardzo chcą pomagać
By z chorobą w mig się zmagać...

Więcej…

DSC07806

"Palący problem - niska emisja" - to hasło tegorocznych obchodów Dnia Ziemi. My skupiliśmy się na uświadomieniu, że spalanie nieodpowiednich materiałów, szczególnie śmieci, jest niedopuszczalne i wręcz szkodliwe dla naszego zdrowia powodując alergie, nowotwory itp.
Recycling - to słowo, które często przewijało się na naszych zajęciach. Uczestnikom najbardziej podobało się ekologiczne koło fortuny - zagadki, pytania i zadania, rozpoznawanie gatunków drzew i zwierząt. Wykonaliśmy okolicznościowy plakat i śmieciowe stworki z odpadów. Kreatywność i pomysłowość naszych uczniów była wielka!

Więcej…

DSC07776Przyszła wiosna a wraz z nią pragnienie zmiany szpitalnego otoczenia. Wystarczył styropian, klej, kolorowe kartki, patyczki i bibuła a już dziecięce ręce pod kierunkiem wychowawcy "wyczarowały" z nich wiosenną łąkę, tak piękną, że nawet bociek na niej zamieszkał. Kwiaty ozdobiły świetlicę na oddziale Pediatrii II. Po uśmiechniętych twarzach dzieci widać, że przebywanie w takim otoczeniu sprawia im wiele radości. Wiosnę powitały też dzieci z innych oddziałów. Wykonując piękne prace plastyczne, które ozdobiły szpitalne korytarze. Pojawiła się też galeria prac, gdzie prezentowane są dzieła wykonywane przez dzieci pod kierunkiem nauczycieli i wychowawców. Jeśli więc tak się zdarzy, że trafisz do naszego szpitala zapewniamy, że nudzić się tu nie będziesz. Z nami żadna nuda się tu nie uda!

Więcej…