Szkoła Podstawowa

przy Klinicznym Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym

DSC07776Przyszła wiosna a wraz z nią pragnienie zmiany szpitalnego otoczenia. Wystarczył styropian, klej, kolorowe kartki, patyczki i bibuła a już dziecięce ręce pod kierunkiem wychowawcy "wyczarowały" z nich wiosenną łąkę, tak piękną, że nawet bociek na niej zamieszkał. Kwiaty ozdobiły świetlicę na oddziale Pediatrii II. Po uśmiechniętych twarzach dzieci widać, że przebywanie w takim otoczeniu sprawia im wiele radości. Wiosnę powitały też dzieci z innych oddziałów. Wykonując piękne prace plastyczne, które ozdobiły szpitalne korytarze. Pojawiła się też galeria prac, gdzie prezentowane są dzieła wykonywane przez dzieci pod kierunkiem nauczycieli i wychowawców. Jeśli więc tak się zdarzy, że trafisz do naszego szpitala zapewniamy, że nudzić się tu nie będziesz. Z nami żadna nuda się tu nie uda!

Więcej…

DSC07677W świecie bajek, filmu i baśni można również bawić się karnawałowo. W myśl tego naszą zabawę rozpoczęliśmy spektaklem "Przygody Lisa Witalisa" w wykonaniu uczniów LO im. gen. Maczka z Warszawy. Tańczyliśmy w rytm muzyki. Konkursom nie było końca. Dzięki naszym niezawodnym sponsorom tj. firmom: "3Topole", "Bon Bon" i "Broplast-Cukry" nie zabrakło słodkiego poczęstunku i nagród. Mamy nadzieję, że czas spędzony na balu pozostanie na długo w pamięci uczestników. 

Zdjęcia z balu

dsc0746125 listopada obchodzi święto niezastąpioną przytulanką, najlepszy przyjaciel dzieci w każdym wieku -Pluszowy Miś. Misie, miśki i misiaczki to milusińscy towarzyszący dzieciom nie tylko w domu, ale przede wszystkim w szpitalu. Pachną domem, wzbudzają zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowych zajęciach: przedstawiali swoje misie kolegom, rysowali ich portrety i  mieli okazję przypomnieć sobie historię Pluszowego Misia, którego święto ustanowiono w setną rocznicę powstania maskotki - w 2002 roku. Dzień Pluszowego Misia zakończyła projekcja ulubionych bajek: "Kubuś Puchatek", "Miś Paddington" i "Miś Uszatek". Misiowe portrety  znalazły się na wystawie, którą można podziwiać w Szpitalu. Zapraszamy...

Prace dzieci

studio live11 listopada 2015r. pacjenci Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym mieli przyjemność zostać pierwszymi uczestnikami projektu STUDIO LIVE.

W ramach tego przedsięwzięcia dzieci obejrzały transmisję na żywo ze spektaklu JAK ZOSTAŁAM WIEDŹMĄ. Uczestniczyły również w warsztatch zorganizowanych przez pracowników Teatru Studio w Warszawie oraz w spotkaniu z aktorami biorącymi udział w transmitowanym przedstawieniu, m.in. z Kingą Preis, Marcinem Bosakiem, Modestem Rucińskim.

Więcej inormacji na temat projkektu STUDIO LIVE

Fot. Kuba Mount, Teatr Studio im. St. I. Witkiewicza

Więcej…

dsc07327W dniu 07.10.2015 r. uczniowie Zespołu Szkół przy naszym szpitalu wyruszyli na rajd historyczny "Wyprawa po skarby" przygotowany przez panie: Marzenę Głowacką, Bożenę Hoffman, Jagodę Kaczmarek i Annę Jonak. W czasie wędrówki po lesie szukali drzew oznaczonych srebrnymi wstążkami, w pobliżu, których ukryte były koperty z zadaniami do wykonania. W ten sposób układając puzzle, uzupełniając "tekst luk" wędrowaliśmy przez naszą historię od bitwy pod Grunwaldem, poprzez II wojnę światową, działania zgrupowania AK grupy Kampinos aż do chwili obecnej. Odkryliśmy "skarby" takie jak: tożsamość, ojczyzna, wolność, suwerenność, niepodległość, pamięć, pokój. Ostatnim zadaniem było odkrycie hasła "Historia vitae magistra est" (historia jest nauczycielką życia).

Relacje dzieci z rajdu i zdjęcia