Szkoła Podstawowa

przy Klinicznym Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym

studio live11 listopada 2015r. pacjenci Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym mieli przyjemność zostać pierwszymi uczestnikami projektu STUDIO LIVE.

W ramach tego przedsięwzięcia dzieci obejrzały transmisję na żywo ze spektaklu JAK ZOSTAŁAM WIEDŹMĄ. Uczestniczyły również w warsztatch zorganizowanych przez pracowników Teatru Studio w Warszawie oraz w spotkaniu z aktorami biorącymi udział w transmitowanym przedstawieniu, m.in. z Kingą Preis, Marcinem Bosakiem, Modestem Rucińskim.

Więcej inormacji na temat projkektu STUDIO LIVE

Fot. Kuba Mount, Teatr Studio im. St. I. Witkiewicza

Więcej…

dsc07327W dniu 07.10.2015 r. uczniowie Zespołu Szkół przy naszym szpitalu wyruszyli na rajd historyczny "Wyprawa po skarby" przygotowany przez panie: Marzenę Głowacką, Bożenę Hoffman, Jagodę Kaczmarek i Annę Jonak. W czasie wędrówki po lesie szukali drzew oznaczonych srebrnymi wstążkami, w pobliżu, których ukryte były koperty z zadaniami do wykonania. W ten sposób układając puzzle, uzupełniając "tekst luk" wędrowaliśmy przez naszą historię od bitwy pod Grunwaldem, poprzez II wojnę światową, działania zgrupowania AK grupy Kampinos aż do chwili obecnej. Odkryliśmy "skarby" takie jak: tożsamość, ojczyzna, wolność, suwerenność, niepodległość, pamięć, pokój. Ostatnim zadaniem było odkrycie hasła "Historia vitae magistra est" (historia jest nauczycielką życia).

Relacje dzieci z rajdu i zdjęcia

IMG 151023 czerwca obchodziliśmy Dzień Taty. Z tej okazji nasi mali podopieczni obdarowali swoich rodziców drobnymi prezentami. Obchody święta zostały przygotowane przez panią B. Hoffman oraz M. Głowacką.

 

 

Więcej…

dsc07129

1 czerwca 2015r. nauczyciele z Zespołu Szkół przy szpitalu w Dziekanowie Leśnym przygotowali kolorowy Dzień Dziecka.
Wzięliśmy udział w konkursach takich jak: zawody w przechodzeniu pod liną, zgadywanie nazw utworów muzycznych pochodzących z filmów dla dzieci, rysowanie kredą postaci z bajek. Mogliśmy pobawić się przy dźwiękach muzyki, wielkie koło fortuny również zrobiło ogromną furorę.
Nagrodami w konkursach były super ołówki, długopisy, zabawki pacynki, książki i słodycze. Wszystkie słodkości na nasze święto zasponsorowali lokalni przedsiębiorcy: NUGATEX, TRZY TOPOLE, BON BON.

Bardzo im dziękujemy =)

Ola z odziału rehabilitacji

Więcej…

dsc07078

26 maja to Dzień Matki. W tym dniu na Mamy, przebywające wraz ze swymi dziećmi w szpitalu, czekała miła niespodzianka. Otrzymały One pięknie zdobione kartki z życzeniami i piernikowe serduszka.
Upominki przygotowały dzieci leczące się w naszym szpitalu. Już od kwietnia wykonywały one, pod kierunkiem nauczycielek: B. Hoffman i M. Głowackiej, kolorowe kartki z wierszowanymi życzeniami. Mamy były zaskoczone i uradowane nieoczekiwanymi podarkami, a ze wzruszenia popłynęło nawet kilka łez... 
Nasze dzieci, przygotowując własnoręcznie prezenty i obdarowując nimi wszystkie Mamy, pokazały, że mimo bólu i choroby potrafią myśleć o innych, sprawiając tym samym wszystkim wiele radości i chwil wzruszeń.

M. H., M.G.

 

Więcej…