Szkoła Podstawowa

przy Klinicznym Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym

dsc07129

1 czerwca 2015r. nauczyciele z Zespołu Szkół przy szpitalu w Dziekanowie Leśnym przygotowali kolorowy Dzień Dziecka.
Wzięliśmy udział w konkursach takich jak: zawody w przechodzeniu pod liną, zgadywanie nazw utworów muzycznych pochodzących z filmów dla dzieci, rysowanie kredą postaci z bajek. Mogliśmy pobawić się przy dźwiękach muzyki, wielkie koło fortuny również zrobiło ogromną furorę.
Nagrodami w konkursach były super ołówki, długopisy, zabawki pacynki, książki i słodycze. Wszystkie słodkości na nasze święto zasponsorowali lokalni przedsiębiorcy: NUGATEX, TRZY TOPOLE, BON BON.

Bardzo im dziękujemy =)

Ola z odziału rehabilitacji

Więcej…

dsc07078

26 maja to Dzień Matki. W tym dniu na Mamy, przebywające wraz ze swymi dziećmi w szpitalu, czekała miła niespodzianka. Otrzymały One pięknie zdobione kartki z życzeniami i piernikowe serduszka.
Upominki przygotowały dzieci leczące się w naszym szpitalu. Już od kwietnia wykonywały one, pod kierunkiem nauczycielek: B. Hoffman i M. Głowackiej, kolorowe kartki z wierszowanymi życzeniami. Mamy były zaskoczone i uradowane nieoczekiwanymi podarkami, a ze wzruszenia popłynęło nawet kilka łez... 
Nasze dzieci, przygotowując własnoręcznie prezenty i obdarowując nimi wszystkie Mamy, pokazały, że mimo bólu i choroby potrafią myśleć o innych, sprawiając tym samym wszystkim wiele radości i chwil wzruszeń.

M. H., M.G.

 

Więcej…

dsc07020W tym roku obchodziliśmy Dzień Ziemi pod hasłem "Z energią zmieńmy źródła". Uczniowie z oddziałów chirurgii, laryngologii i rehabilitacji wzięli udział w zajęciach poświęconych odnawialnym źródłom energii. Rozmawialiśmy o tym, jak powstaje prąd, gdzie w Polsce znajdują się elektrownie wiatrowe, wodne i jak można wykorzystywać energię Słońca. Były rebusy, krzyżówki, zagadki i mapki. Zajęcia zakończyliśmy wykonaniem plakatów, które udekorują szpitalny korytarz. Na pamiątkę każdy uczestnik zabrał własnoręcznie wykonany wiatraczek.

Więcej…

dsc06737Tegoroczny bal przebiegał pod hasłem "Karnawałowo dookoła świata". W rytmach muzyki drogą lądową i powietrzną przemieszczaliśmy się z kraju do kraju. Podróż rozpoczęliśmy oczywiście od Polski tańcząc poloneza.
Odwiedziliśmy: Grecję, Hiszpanię, Irlandię, Brazylię, USA i Japonię zapoznając się po drodze z flagą, muzyką i "atrybutami" każdego państwa. Jedliśmy popcorn, próbowaliśmy sushi, a komu dopisało szczęście wygrał nagrodę w kole fortuny.
Polska gościnność nie obyła się oczywiście bez "ostatkowego pączusiowego i rogalikowatego poczęstunku", podarowanego dzieciom przez firmę BON BON. Pełni wrażeń w tanecznym nastroju musieliśmy jednak wrócić na swoje oddziały. Ta wesoła odskocznia od naszych chorób zostanie na długo w naszej pamięci.
 

zdjęcia

plakatW 2014 roku minęło dwieście lat od urodzin Oskara Kolberga (1814-1890) - folklorysty ciągle za mało znanego w świecie, gdyż wydawał swe prace w języku polskim dokumentując kulturę i sztukę ludową kraju, skazanego na unicestwienie. 
6 grudnia 2013 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego przyjął uchwałę uznającą rok 2014 Rokiem Oskara Kolberga.
Mazowiecki Instytut Kultury przygotował projekt "Lato na wsi 2014 - Rok Oskara Kolberga". Szkole przyszpitalnej przekazano 39 oprawionych prac, które powstały w ramach przedsięwzięcia. Ekspozycję można oglądać w oddziale chirurgii z pododdziałem laryngologii w Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym .
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziecictwa Narodowego, Instytutu Muzyki i Tańca oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
mik logologo mazowsze

Zdjęcia z wystawy