Szkoła Podstawowa

przy Klinicznym Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym

dsc05806

"Zostałem wybrany na Prezesa Społeczności Dziecięcej w szpitalu w Dziekanowie Leśnym. Moim zadaniem była pomoc w pzygotowaniu imprezy z okazji Dnia Dziecka.
Napisałem zaproszenie dla wszystkich dzieci, Dyrekcji Szpitala i Szkoły. Prowadziłem konkursy. Obchody Dnia Dziecka  rozpoczęły się w szpitalu już o godzinie 10:00. Było malowanie twarzy, nauka piosenki, konkurs sprawnościowy i dekorowanie balonów. Na końcu był poczęstunek i rozdanie prezentów.
Po południu oglądaliśmy teatrzyk. Były bardzo mili aktorzy w ciekawych strojach. Spektakl miał tytuł "Królewna Śnieżka".
Podobał mi się ten dzień!"
Jakub z oddziału rehabilitacji


Więcej…

dsc05780
Jak każdego roku obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Ziemi. 
Tegoroczne hasło "Zmieniajmy nawyki a nie klimat".
Wykonaliśmy okolicznościowy plakat oraz opracowaliśmy złote zasady dla "zdrowego" klimatu.
1. Oszczędzaj energię (wyłączaj zbędnie działające urządzenia elektryczne).
2. Oszczędzaj wodę (zakręcaj kran np. podczas mycia zębów).
3. Segreguj odpady (ponowne wykorzystanie niektórych surowców ograniczy produkcję i zmniejszy ilości na wysypiskach śmieci).
4. Ogranicz zużywanie plastikowych opakowań (na zakupy wybieraj się ze swoją torbą).
5. Wybieraj komunikację miejską lub rower zamiast samochodu (ograniczy to korki a jednocześnie zmniejszy emisję spalin).
Wszyscy doszliśmy do wniosku, że chcąc zadbać o naszą planetę i jej przyszłość musimy wszyscy małymi kroczkami zmieniać swoje nawyki w prostych zachowaniach.
dsc05704
W środę (14.02.14) przy rytmach samby, cha-chy, disco bawiły się dzieci ze wszystkich oddziałów szpitala. Brały udział w konkursach, we wspólnym muzykowaniu oraz uczyły się tańczyć cha-cha.
Konkurs pt. "Najlepszy wokalista/stka, szpitala w Dziekanowie Leśnym" wyłonił talenty. Joasia z oddziału Rehabilitacji zaprezentowała "Korowód bajek", a Tomek porwał publiczność do tańca piosenką "Ona tańczy dla mnie...". Tradycją balu karnawałowego jest wybór króla i królowej. Na naszym balu ukoronowani zostali Kornelia i Tomek. 
Każde dziecko otrzymało słodycze, którymi pragnęły się podzielić dzieci z Przedszkola "Leśne Ludki" z Dziekanowa Leśnego.
Salę pomogła nam udekorować Szkoła Społeczna im. Lotników Amerykańskich przy ul. Wójcickiego w Warszawie.

Zdjęcia

dsc05122

 

 

Serdecznie dziękujemy właścicielom firm Bon Bon, Broplast, Trzy Topole, Nugatex, Agnes Bis za wkład w organizację Dnia Dziecka. Słodki poczęstunek od Państwa był dla dzieci cudownym dopełnieniem chwil spędzonych podczas uroczystości.

 

 

Zdjęcia

DSC04528-00129 października 2012 r. Dyrektor Naczelna Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym - Pani Barbara Kulis, dokonała uroczytego otwarcia wyremontowanego Pawilonu I.

Do Pawilonu I przeniesiony zostanie oddział chirurgii, zarządzany przez dr Beatę Jurkiewicz oraz oddział laryngologii, którego ordynatorem jest dr Wojciech Zaleski. Ostatnie piętro wyremontowanej części szpitala przeznaczono na blok operacyjny, w skład którego wchodzą trzy sale - sala chirurgiczna, laryngologiczna, endoskopowa oraz pięciostanowiskowa sala wybudzeniowa.

Więcej…