Szkoła Podstawowa

przy Klinicznym Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym

IMG 844818.X.2017 z okazji światowego Dnia Godności w oddziale pediatrii I odbyły się warsztaty dla uczniów z klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych . Tematem tegorocznego warsztatu był "Hejtu nie promuję, hejt banuję, bo reaguję".
Celem przeprowadzonych warsztatów było zapoznanie dzieci i młodzieży ze zjawiskiem hejtu, jego przyczynami i konsekwencjami. Uświadomienie, co zrobić, kiedy zetkną się z hejtem. Jak również uwrażliwienie na godność własną i godność drugiego człowieka. Podczas zajęć nauczyciel podkreślał, że uczniowie mają prawo wyrażać własne zdanie, lecz w taki sposób, aby godność drugiej osoby pozostała nienaruszona, aby dbać cały czas o godność własną i innych.

Więcej…

DSC08512W dniu 5 czerwca zakończyliśmy huczne obchody Dnia Dziecka. W tanecznym rytmie bawiliśmy się animowani przez Pan Michała z Dziecięcej Akademii Artystycznej. Dziękujemy serdecznie Dyrekcji i pracownikom Szpitala za zaangażowanie w przygotowanie i przebieg Święta Dziecka. W przygotowaniu tej wspaniałej uroczystości pomogli nam:  WORD, Trzy Topole, Bon Bon, Nugatex, Agnes-Bis opakowania jednorazowe.

Więcej…

dzien dziecka2 (9)

Już 31 maja zaczęliśmy świętować Dzień Dziecka. Naszych małych pacjentów odwiedzili motocykliści - wolontariusze z Fundacji "Jednym Śladem". Dzieci miały okazję wsiąść do samochodu straży pożarnej, policji i straży miejskiej. Próbowały używać węża strażackiego i syreny policyjnej. 1 czerwca bawiliśmy się w oddziałach przenosząc  się w świat bajek i filmów dla dzieci i młodzieży. Dzieci wzięły aktywny udział w wielu konkursach, wykazując się dużą znajomością bohaterów i muzyki filmowej. Nasi uczniowie otrzymali drobne odblaskowe upominki od firmy WORD.  Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że te dni były dla dzieci wyjątkowe.

Więcej…

FullSizeRender 3

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki dziękujemy Paniom za opiekę, troskę, cierpliwość i życzymy, aby Wasz codzienny wysiłek był doceniany, a praca na rzecz chorych dzieci budziła dumę i satysfakcję!
Mali pacjenci ze Szpitala w Dziekanowie Leśnym

Więcej…

IMG 0306"W KIERUNKU NATURY" - TO HASŁO TEGOROCZNEGO MIĘDZYNARODWEGO DNIA ZIEMI.
ROK 2017 JEST POŚWIĘCONY BIORÓŻNORODNOŚCI. MA UŚWIADAMIAĆ  I UWRAŻLIWIAĆ, JAK WAŻNE JEST ZRÓŻNICOWANIE ŻYCIA NA WSZELKICH POZIOMACH JEGO ORGAZNIZACJI. OBEJMUJE ZRÓŻNICOWANIE GENÓW, GATUNKÓW ORAZ EKOSYSTEMÓW. DLATEGO TAK WAŻNA JEST TROSKA O GATUNKI ROŚLIN, ZWIERZĄT I WSZYSTKICH INNYCH ŻYWYCH ORGANIZMÓW ZAGROŻONYCH WYGINIĘCIEM. 

Więcej…