Szkoła Podstawowa

przy Klinicznym Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym

IMG 0306"W KIERUNKU NATURY" - TO HASŁO TEGOROCZNEGO MIĘDZYNARODWEGO DNIA ZIEMI.
ROK 2017 JEST POŚWIĘCONY BIORÓŻNORODNOŚCI. MA UŚWIADAMIAĆ  I UWRAŻLIWIAĆ, JAK WAŻNE JEST ZRÓŻNICOWANIE ŻYCIA NA WSZELKICH POZIOMACH JEGO ORGAZNIZACJI. OBEJMUJE ZRÓŻNICOWANIE GENÓW, GATUNKÓW ORAZ EKOSYSTEMÓW. DLATEGO TAK WAŻNA JEST TROSKA O GATUNKI ROŚLIN, ZWIERZĄT I WSZYSTKICH INNYCH ŻYWYCH ORGANIZMÓW ZAGROŻONYCH WYGINIĘCIEM. 

Więcej…

IMG 8691

"Moim zdaniem na balu karnawałowym było świetnie. Wszyscy dskonale się bawili i chętnie brali udział w konkursach.  Najbardziej podobał mi się konkurs polegający na zatańzeniu w parach ...."
W załączeniu zdjęcia z balu i relecje uczniów szkoły.

Więcej…

DSC07941
1 czerwca 2015r. mali pacjenci z Zespołu Szkół przy Szpitalu w Dziekanowie Leśnym wzięli udział w obchodach Dnia Dziecka. Uroczystość miała na celu wywołać dziecięcy uśmiech radości u wszystkich naszych podopiecznych. Dzieci wzięły udział w konkursach, miały okazję powbawić się przy dźwiękach muzyki, skosztowały słodkiego poczęstunku.

Więcej…

DSC07828

Biały kitel, laczki dwa
Któż to taki, czy je znasz?
Chorych ciągle doglądają,
Dają leki, kłują ciało,
pytaniami zasypują
Zanim o czymś zdecydują.
Prawą ręką są lekarza,
Jak hebelek u stolarza.
Wszystkim bardzo chcą pomagać
By z chorobą w mig się zmagać...

Więcej…

DSC07806

"Palący problem - niska emisja" - to hasło tegorocznych obchodów Dnia Ziemi. My skupiliśmy się na uświadomieniu, że spalanie nieodpowiednich materiałów, szczególnie śmieci, jest niedopuszczalne i wręcz szkodliwe dla naszego zdrowia powodując alergie, nowotwory itp.
Recycling - to słowo, które często przewijało się na naszych zajęciach. Uczestnikom najbardziej podobało się ekologiczne koło fortuny - zagadki, pytania i zadania, rozpoznawanie gatunków drzew i zwierząt. Wykonaliśmy okolicznościowy plakat i śmieciowe stworki z odpadów. Kreatywność i pomysłowość naszych uczniów była wielka!

Więcej…