Zespół Szkół Specjalnych

w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

Jesień w pracach naszych uczniów   

2019-10-06 11.46.25

           2019-10-10 16.59.39

Więcej…

IMG 2749
Jesienne rozmyślania - zajęcia z arteterapii w oddziale mukowiscydozy
Leopold Staff - Jesień
Rozełkała się jesień łzami dżdżu mętnemi,
W mgle zdrętwienia śpią mroczne, zasępione łany...
Ucichło we mnie wszystko, padło w mrok podziemi.
Drzwi, co w świat czucia wiodą, głucho się zawarły,
Jestem jak serce gwiazdy wystygłej, umarłej,
Gdzieś dawno przed tysiącem wieków zapomnianej...

Więcej…

IMG 5429Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w projekcie "Kartka ze szpitala" w ramach ogólnopolskiej kampanii historycznej "BohaterOn - włącz historię". Kampania miał na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. W ramach projektu najmłodsi pacjenci szkoły na specjalnie zorganizowanych warsztatach edukacyjnych pod opieką nauczyciela własnoręcznie wykonali patriotyczne kartki z życzeniami dla uczestników walk o stolicę. 
Przygotowane kratki stanowią symboliczny gest pamięci o uczestnikach Powstania i wyraz wdzięczności za ich poświęcenie dla ojczyzny.

Więcej…

powstaniec4 (6)Już po raz trzeci uczniowie Zespołu Szkół przy Klinicznym Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym wzięli udział w akcji "Kartka dla Powstańców". "Kartka dla Powstańców" to specjalna edycja projektu "Kartka ze szpitala", realizowanego przez wrocławską Fundację Rosa oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Bierze w niej udział 27 szpitali z całej Polski.
W ramach akcji mali pacjenci szpitalni własnoręcznie przygotowują kartki patriotyczne i za pośrednictwem Fundacji Rosa oraz Muzeum Powstania Warszawskiego wysyłają kartki do wszystkich żyjących Powstańców. Poprzez przygotowane podczas warsztatów plastycznych kartki, mali pacjenci dziękują za postawę i odwagę Powstańców. Podczas prac nad kartkami, dzieci poznały także historię Powstania Warszawskiego oraz dowiedziały się o losach jego uczestników. Każda z kartek przygotowywana była dla konkretnego Powstańca - dzieci otrzymały ich zdjęcia, mogły napisać specjalne życzenia dla konkretnej osoby. 

Więcej…

mama3 (8)

Ty nauczyłaś mnie pierwszych kroków
I pokazałaś nieba błękit
Gdy wszystko nowe było wokół
Ja uczepiony Twej sukienki
Czułem Twą miłość troski pełną
Wiedziałem - świat mi nie zagrozi
Kiedy Ty mamo będziesz ze mną...

Składamy najserdeczniejsze życzenia i wyrazy wdzięczności wszystkim Mamom!

Więcej…