Szkoła Podstawowa

przy Klinicznym Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym

powstaniec4 (6)Już po raz trzeci uczniowie Zespołu Szkół przy Klinicznym Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym wzięli udział w akcji "Kartka dla Powstańców". "Kartka dla Powstańców" to specjalna edycja projektu "Kartka ze szpitala", realizowanego przez wrocławską Fundację Rosa oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Bierze w niej udział 27 szpitali z całej Polski.
W ramach akcji mali pacjenci szpitalni własnoręcznie przygotowują kartki patriotyczne i za pośrednictwem Fundacji Rosa oraz Muzeum Powstania Warszawskiego wysyłają kartki do wszystkich żyjących Powstańców. Poprzez przygotowane podczas warsztatów plastycznych kartki, mali pacjenci dziękują za postawę i odwagę Powstańców. Podczas prac nad kartkami, dzieci poznały także historię Powstania Warszawskiego oraz dowiedziały się o losach jego uczestników. Każda z kartek przygotowywana była dla konkretnego Powstańca - dzieci otrzymały ich zdjęcia, mogły napisać specjalne życzenia dla konkretnej osoby. 

Więcej…

mama3 (8)

Ty nauczyłaś mnie pierwszych kroków
I pokazałaś nieba błękit
Gdy wszystko nowe było wokół
Ja uczepiony Twej sukienki
Czułem Twą miłość troski pełną
Wiedziałem - świat mi nie zagrozi
Kiedy Ty mamo będziesz ze mną...

Składamy najserdeczniejsze życzenia i wyrazy wdzięczności wszystkim Mamom!

Więcej…

IMG 9460

  IMG 9465   

 

 

 Wiosna w pracach naszych uczniów ....

Więcej…

fullsizerender 1

Prace Krystiana J. z odziału rehabilitacji. Krystian interesuje się piłką nożną, w wolnym czasie uwielbia rysować flagi państw i drużyn sportowych. 

Więcej…

fullsizerender 5

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie Fundacji Rosa "Kartka ze szpitala - Kartka dla Powstańca". Prace wykonane przez małych pacjentów zostaną przesłane do osób, które walczyły w Powstaniu Warszawskim.

 

 

Więcej…