Zespół Szkół Specjalnych

w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

studio live11 listopada 2015r. pacjenci Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym mieli przyjemność zostać pierwszymi uczestnikami projektu STUDIO LIVE.

W ramach tego przedsięwzięcia dzieci obejrzały transmisję na żywo ze spektaklu JAK ZOSTAŁAM WIEDŹMĄ. Uczestniczyły również w warsztatch zorganizowanych przez pracowników Teatru Studio w Warszawie oraz w spotkaniu z aktorami biorącymi udział w transmitowanym przedstawieniu, m.in. z Kingą Preis, Marcinem Bosakiem, Modestem Rucińskim.

Więcej inormacji na temat projkektu STUDIO LIVE

Fot. Kuba Mount, Teatr Studio im. St. I. Witkiewicza

Więcej…

dsc06903W dniu 12.03.2015 r. przedstawiłyśmy projekt pt. "Pasja według R. Brandstaettera". Składał się on z dwóch części. Na początku zaprezentowałyśmy prezentację multimedialną o życiu i twóczości autora.

Podczas drugiej części zaprezentowałyśmy spektakl teatralny. Powstał on na podstawie tekstów i wierszy R. Brandstaettera. Scenariusz i prezentację przygotowały uczennice z oddziału rehabiliatcji: Weronika Głowacka, Marika Rehmus, Julia Trześniowska, Maja Wiechowicz. Gościnnie w spektaklu wystąpiła Klaudia Baranowska ze szkoły podstawowej.

Więcej…

DSC04764

20 grudnia 2012 r. dzieci z oddziału rehabilitacji i neurologii wzięły udział w przedstawieniu słowno-muzycznym "Jest taki dzień".

 

Nad całym przedsięwzięciem czuwały nauczycielki prowadzące kółko teatralne Pigułka - pani Bożena Hoffman oraz pani Marzena Głowacka.

 


Zdjęcia

DSC04070

 

 

Młodzież z Oddziału Rehabilitacji dnia 20 marca 2012r. przygotowała przedstawienie "Podróż w czasie".

Szpitalną publiczność artyści zabrali w odległą podróż do Jerozolimy, do miejsca gdzie zdażył się cud bardzo ważny dla wszystkich chrześcijan.

Przewodnikami tej podróży byli uczniowie Sebastian i Mateusz, którzy za niewłaściwe zachowanie na lekcji religii musieli napisać wypracowanie o męce Jezusa.

 

Przedstawienie "Podróż w czasie"  było bardzo interesujące i ciekawe. Opowiadało o śmierci i zmartwychwstaniu Pana Jezusa...

Albert kl.V z Oddziału Alergologii

Więcej…