Zespół Szkół Specjalnych

w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

20200603 103001979_iOS

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

"Jan Paweł II w oczach dzieci i młodzieży" rozstrzygnięty.

NAGRODZONE PRACE: I MIEJSCE

I miejsce ex aequo zajęły prace wykonane przez uczniów:

Kamila Brzóskę z Zespołu Szkół Specjalnych w SZPZOZ im Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

Zuzannę Kaczmarek ze Szkoły Podstawowej im M. Konopnickiej w Dziekanowie Leśnym

Filipa Szyszkowskiego ze Szkoły Podstawowej im J i R Kobendzów w Sadowej

Więcej…

Światowy Dzień Sztuki upamiętnia dzień urodzin wielkiego artysty Leonardo da Vinci. Celem obchodów jest promowanie sztuki i zwiększenie świadomości społeczeństwa międzynarodowego wobec dziedzin kultury oraz sztuki. Więcej informacji na stronie https://bimkol.pl/kalendarz/światowy-dzień-sztuki
Czym jest sztuka?
Sięgnijmy do sztuki najdawniejszej - do czasów, kiedy człowiek nie znał pojęcia sztuka, lecz nie znaczy to, że sztuki nie tworzył.  Odnalezione w XIX wieku malowidła jaskiniowe sprzed 15 tysięcy lat fascynują znawców sztuki swoją niezwykła precyzją i kunsztem.  Malowidła i ryty naskalne z okresu górnego paleolitu pozwalają przyjrzeć się sztuce "w stanie czystym". W obrazach splatają się nierozerwalnie funkcje tworzenia obrazu świata i jego sakralizacji. U podstaw obu tych funkcji wyczuwa się obecność uważnej obserwacji przyrody.

- Najlepsze prehistoryczne malowidłaYou need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Więcej…

m kopnicka 2m kopnicka 8Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet zainteresowaliśmy się kobietami, które wniosły znaczący wkład w historię walk o niepodległość oraz współczesne życie artystyczne, literackie, polityczne i gospodarcze. Efektem naszej pracy jest gazetka w korytarzu szpitalnym.

DSC 0142

Jedna z naszych uczennic chciała podzielić się swoją pasją do rysowania:

Cześć! Jestem Lena i moją pasją jest rysowanie. Myślę, że to zainteresowanie wzięło mi się od mojego dziadka,który pięknie maluje.Tą pasją zajmuję się od około roku i rysuję prawie codziennie.Rysuję, gdy mi się nudzi lub gdy złapie mnie wena.Na ogół rysuję ludzi, a w szczególności ich twarze.Swoje prace lubię kolorować i cieniować. Mam nadzieję, że moje prace się spodobają...

Lena,pacjentka z Gdańska

Więcej…

Z okazji Tygodnia Mukowiscydozy oraz 210 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina, Zespół Szkół Specjalnych wspólnie z Towarzystwem Walki z Mukowiscydozą zorganizowali konkurs plastyczny oraz konkurs online na temat "Życia i twórczości Fryderyka Chopina".
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminami obu konkursów oraz do aktywnego udziału w nich. Linki do testów online sprawdzających wiadomości na temat życia Chopina  znajdują się poniżej. Oddzielnie przygotowany został test dla uczniów/pacjentów, oddzielnie dla personelu medycznego.

Kod do testu dla uczniów

- 20 pyt.

Kod do testu dla uczniów

- 10 pyt.

Kod do testu dla personelu

medycznego

kod test_uczniowie konkurs 10pyt kod test_personel

Linki do testów online