Zespół Szkół Specjalnych

w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

m kopnicka 2m kopnicka 8Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet zainteresowaliśmy się kobietami, które wniosły znaczący wkład w historię walk o niepodległość oraz współczesne życie artystyczne, literackie, polityczne i gospodarcze. Efektem naszej pracy jest gazetka w korytarzu szpitalnym.

DSC 0142

Jedna z naszych uczennic chciała podzielić się swoją pasją do rysowania:

Cześć! Jestem Lena i moją pasją jest rysowanie. Myślę, że to zainteresowanie wzięło mi się od mojego dziadka,który pięknie maluje.Tą pasją zajmuję się od około roku i rysuję prawie codziennie.Rysuję, gdy mi się nudzi lub gdy złapie mnie wena.Na ogół rysuję ludzi, a w szczególności ich twarze.Swoje prace lubię kolorować i cieniować. Mam nadzieję, że moje prace się spodobają...

Lena,pacjentka z Gdańska

Więcej…

Z okazji Tygodnia Mukowiscydozy oraz 210 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina, Zespół Szkół Specjalnych wspólnie z Towarzystwem Walki z Mukowiscydozą zorganizowali konkurs plastyczny oraz konkurs online na temat "Życia i twórczości Fryderyka Chopina".
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminami obu konkursów oraz do aktywnego udziału w nich. Linki do testów online sprawdzających wiadomości na temat życia Chopina  znajdują się poniżej. Oddzielnie przygotowany został test dla uczniów/pacjentów, oddzielnie dla personelu medycznego.

Kod do testu dla uczniów

- 20 pyt.

Kod do testu dla uczniów

- 10 pyt.

Kod do testu dla personelu

medycznego

kod test_uczniowie konkurs 10pyt kod test_personel

Linki do testów online

img 3633Babcia - mama mojej mamy. Babcie robią bardzo dobre jedzenie i często pomagają w odrabianiu lekcji. Mają siwe włosy i noszą takie raczej staroświeckie ubrania. Babcia jest potrzebna dlatego, że jest pomocna i ma więcej czasu niż rodzice, nie spoeszy się. 
Babciu jesteś mi bardzo potrzebna. Kocham Cię.
Oliwia, 10 lat
Dziadek to jest tata mojego taty. Dziadkowie dużo pracują, lubią bawić się, niektórzy budują i mieszkają na wsi a rano wyprowadzają krowy. Dziadkowie noszą okulary.
(Michalina, 10 lat)

Więcej…

IMG 3475Nasi uczniowie z oddziału rehabilitacji zostali laureatami w XI Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Historia świętego Mikołaja" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jadwigi i Romana Kobendzów w Sadowej. Laureatom składamy serdeczne gratulacje.

Więcej…