Zespół Szkół Specjalnych

w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

20191213 13443913 grudnia 2019 roku w sali szkolnej na oddziale rehabilitacji spotkaliśmy się na spektaklu słowno-muzycznym "Dlaczego jest Boże Narodzenie" opartym na poezji ks. Jana Twardowskiego. Został on przygotowany przez uczniów pod kierunkiem pani Marzeny Głowackiej i Bożeny Hoffman. Zaproszeni goście, rodzice, rodzeństwo, personel medyczny, słuchali naszych pięknych wierszy i wspólnie śpiewali kolędy. Spektakl dostarczył wszystkim obecnym pozytywnych emocji i niezapomnianych wzruszeń.

 

Więcej…

moniuszkoW tym roku uczniowie naszej szkoły na lekcjach muzyki i zajęciach dodatkowych poznawali życie i twórczość S. Moniuszki - twórcy polskiej opery. W maju obchodziliśmy 200 rocznicę urodzin artysty. W bierzącym roku szkolnym poszerzaliśmy naszą wiedzę, słuchaliśmy utworów tego wspaniałego kompozytora, dyrygenta, pedagoga i organisty, a także śpiewaliśmy wybrane pieśni. Przypomnijmy, że skomponował on prawie 300 pieśni, a większość z nich wydano w " Śpiewnikach domowych". Najbardziej znanymi utworami kompozytora są opery: Halka, Hrabina, Straszny dwór, ale tworzył też operetki, balet, komponował muzykę religijną. Zachęcamy do słuchania, grania i śpiewania.

dsc05232Dzieci z oddziałów rehabilitacji i neurologii wsłuchując się w muzykę A. Vivaldiego "Cztery pory roku" wykonały prace plastyczne o tematyce jesiennej.

 

 

 

Więcej…