dsc05739Wiosenne przebudzenie

Jak leciutkie wiatru tchnienie
Przyszło lasu przebudzenie
Na polanie w pełnym słońcu
Wygrzewają się zające
Gdzieś wysoko hen na drzewach
Mnóstwo ptaków sobie śpiewa
A zwierzęta tam na łące
Komponują piękny koncert
Ten Koncert, który zagrają
Gdy się z wiosną przywitają
Aleksander z oddziału rehabilitacji

Prace przygotowane przez dzieci ze szpitala w Dziekanowie Leśnym podczas wiosennych plenerów artystycznych...

Galeria prac

We wrześniu 2009 r. w naszej szkole powstało kółko literackie. Stanowi ono jedną z form zajęć pozalekcyjnych, pozwalających uczniom na kreatywne spędzanie wolnego czasu.

Zajęcia kółka literackiego to rodzaj warsztatów pisarskich prowadzonych przez nauczycielkę języka polskiego Małgorzatę Zielińską. Poza tworzeniem własnych tekstów, uczniowie poznają podstawy teorii i historii literatury. Powstało już wiele wierszy, opowiadań, bajek, których twórcami są dzieci przebywające w szpitalnych oddziałach. Nasza szkoła jest placówką specyficzną, której uczniami są dzieci chore. To bardzo ważne, aby poza realizacją programu szkolnego mogły rozwijać się twórczo. Pisanie wierszy, opowiadań i innych form literackich pozwala na wyrażenie uczuć, emocji, przyczyniając się tym samym się do realizacji funkcji terapeutycznych szkoły.

Nasi uczniowie wzięli udział w trzech konkursach - w Międzynarodowym Konkursie na Plakat Poetycki - "Poema Art", w Konkursie dla mazowieckich szkół podstawowych pod nazwą "Tomik Literacki Młodych Autorów" oraz w Konkursie Lierackim "Wiersz o Chopinie", w którym nasza uczennica z I klasy gimnazjum Ola Cyrek zajęła III miejsce w powiecie.

W konkursie dla mazowieckich szkół podstawowych pod nazwą "Tomik Literacki Młodych Autorów" organizowanym pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty przez  Bibliotekę Szkoły Podstawowej im. płka Stanisława Królickiego w Izabelinie nasza uczennica Klaudia Kossela zajęła III miejsce, a jej wiersze zawarte w cyklu Cuda Natury znalazły się w Tomiku Literackim Młodych Autorów.

Twórczość naszych podopiecznych:

1. Wiersze związane z Bożym Narodzeniem