Zespół Szkół Specjalnych

w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

img 3672Biblioteka proponuje:
"Great! Wielka Brytania dla dociekliwych"
Tina Oziewicz
Wydawnictwo Dwie Siostry
Absolutny must have dla osób interesujących się Wielką Brytanią. Trochę historii, geografii, kultury, tradycji, kulinariów i legend. A dla chcących nauczyć się również języka - kilka przydatnych zwrotów. Do którego jeziora miał być wrzucony miecz króla Artura, dlaczego nie można nakarmić kruków w Tower, gdzie znajduje się grób Szekspira? Mnóstwo ciekawostek i informacji.
Zapraszam do lektury!
IMG 3478"Opowieść wigilijna" Karola Dickensa
Zapiekły w swojej chciwości i niechęci do świata stary samotnik Ebenzer Scrooge nawet w wigilijny wieczór nie porzuca swoich przyzwyczajeń. Nie podejrzewa jednak, że tej nocy wybierają się do niego niezwykli goście. Ta wizyta może wiele zmienić...
Wiek: 9+
"Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach"
To zbiór 15 opowiadań, które poruszają tematykę świata dzisiejszych nastolatków dotyczącą emocji, kontaktów międzyludzkich, więzi i cech. Książka stara się wyjaśnić czym jest przyzwoitość, sprawiedliwość, jak odróżnić dobro od zła...
Wiek: 10+

Więcej…

img 31991 grudnia 2019 r. polska pisarka, pani Olga Tokarczuk odbierze nagrodę literacką Nobel 2018. Zanim to nastąpi proponuję przeczytać książkę, pt.: "Zagubiona dusz". Jest to mądra opowieść, pięknie ilustrowana. Książka z ważnym przesłaniem dla współczesnych ludzi - zagonionych, wciągniętych w tryb codzienności, gdzie ważne są sukces, pośpiech, kariera, pieniądze. Nie ma czasu na odpoczynek, dla bliskich, na refleksję. Czasem trzeba w życiu poczekać. Historia na długo pozostaje w pamięci, przestrzega przed tym, by nie zagubić swojej duszy. Wyróżniona na prestiżowych Targach w Bolonii.
Zapraszam do lektury!

img 1222Maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu. Z tej okazji w naszej bibliotece przez cały miesiąc będziemy czytać najlepsze książki wybrane przez uczniów naszej szkoły. Zaczęliśmy od przeczytania opowiadania o krasnalu Hałabale Lucyny Krzemienieckiej. Drugą książką była historia o życiu Kubusia Puchatka A. A. Milne. Uczniowie wykonali ilustracje do przeczytanych opowiadań/książek.... CDN.

Więcej…

dsc05739Wiosenne przebudzenie

Jak leciutkie wiatru tchnienie
Przyszło lasu przebudzenie
Na polanie w pełnym słońcu
Wygrzewają się zające
Gdzieś wysoko hen na drzewach
Mnóstwo ptaków sobie śpiewa
A zwierzęta tam na łące
Komponują piękny koncert
Ten Koncert, który zagrają
Gdy się z wiosną przywitają
Aleksander z oddziału rehabilitacji

 Prace przygotowane przez dzieci ze szpitala w Dziekanowie Leśnym podczas wiosennych plenerów artystycznych...

Galeria prac