Zespół Szkół Specjalnych

w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

DSC 0601Dziś po raz kolejny odwiedzili nas Wolontariusze z Fundacji Mam Marzenie. Tym razem okazją były Mikołajki. Ekipa Świetego Mikołaja sprawiła naszym dzieciom wiele radości. Były rozmowy, prezenty, wspólne zdjęcia. Kochani Wolontariusze - jesteście dowodem na istnienie Mikołaja! Patrz zdjęcia poniżej...

Więcej…

prawa dziecka

20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka - święto ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2014 roku na wniosek Rzecznika Praw Dziecka. Polska była jednym z inicjatorów uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, na świecie. Dzieci mają prawo domagać się od dorosłych pełnego respektowania przysługujących im praw. To nie są przywileje za dobre sprawowanie. Każdego człowieka, niezależnie od wieku, kraju pochodzenia, koloru skóry, czy wyznawanej religii, należy traktować z godnością i należnym mu szacunkiem. Powinniśmy jednocześnie pamiętać , że tam gdzie kończą się nasze prawa zaczynają się prawa drugiego człowieka i nie można korzystając ze swoich praw naruszać praw drugiego człowieka.
Oliwia Marciniak
 

DSC 0226Kilkudniowe obchody Dnia Dziecka w naszej szkole to już wieloletnia tradycja, ze wszystkich sił staramy się przygotować na to święto wiele atrakcji. W zorganizowaniu imprezy pomagają nam wolontariusze i sponsorzy. Tak było i w tym roku.Trzeciego czerwca oddziały odwiedzili wolontariusze z Zespołu Szkół im. Grabskiego w Warszawie, swoją obecnością wnieśli wiele radości w szpitalną rzeczywistość. Następnego dnia nauczyciele z naszej szkoły zorganizowali dzieciakom na placu zabaw prawdziwą frajdę. Imprezę zapoczątkował lubiany przez dzieci taniec - kaczuchy, a po nim nastąpił cały maraton tańców i zabaw w rytmie muzyki.

Dalsza część relacji ...

dsc 0176Z okazji Dnia Matki nasi mali podopieczni przygotowali drobne upominki dla swoich MAM.

Więcej…

DSC 0023Zabawa karnawałowa w naszej szkole to już tradycja. W tym roku też nie mogło jej zabraknąć. W ubiegłą środę dzieci ze szpitalnych oddziałów wzięły udział w wesołej zabawie pod wodzą Pana Michała - wodzireja jak się patrzy. Było muzycznie, tanecznie, radośnie, chwilowo "groźnie" gdy podczas "morskiej" zabawy, w której chusta Klanzy udawała okręt, znalazł się człowiek za burtą. Wszystko jednak dobrze się skończyło dzięki dzielnej załodze okrętu. Impreza zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Do zobaczenia za rok!

Więcej…