Zespół Szkół Specjalnych

w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

DSC07677W świecie bajek, filmu i baśni można również bawić się karnawałowo. W myśl tego naszą zabawę rozpoczęliśmy spektaklem "Przygody Lisa Witalisa" w wykonaniu uczniów LO im. gen. Maczka z Warszawy. Tańczyliśmy w rytm muzyki. Konkursom nie było końca. Dzięki naszym niezawodnym sponsorom tj. firmom: "3Topole", "Bon Bon" i "Broplast-Cukry" nie zabrakło słodkiego poczęstunku i nagród. Mamy nadzieję, że czas spędzony na balu pozostanie na długo w pamięci uczestników. 

Zdjęcia z balu

dsc0751610 grudnia 2015 roku do małych pacjentów ze szpitala w Dziekanowie Leśnym przybył św. Mikołaj. Każde dziecko zostało obdarowane prezentem w postaci wspaniałego misia oraz słodkościami. Uroczytsość nie mogłaby się odbyć, gdyby nie wsparcie ludzi Wielkiego Serca.
Pani dyrektor Marianna Matusiak składa serdeczne podziękowania:
Proboszczowi Parafii Ks. Świętego Mikołaja Biskupa, księdzu Tadeuszowi Bazylewiczowi,
Proboszczowi Parafii Rzymskokatolickej Matki Bożej Królowej Rodzin, księdzu Dariuszowi Kosk,
księdzu Tomaszowi Stachoń,
Uczniom i nauczycielom z Liceum Niepublicznego nr 43 w Warszawie (PSPO),
Właścicielom firmy cukierniczej "Nugatex" - T. Nowak, Z. Szpindler,
Właścicielom cukierni "Bon Bon" - W. i T. Dłutowscy,
Nauczycielom z Zespołu Szkół przy Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym.
 

zdjęcia

dsc0746125 listopada obchodzi święto niezastąpioną przytulanką, najlepszy przyjaciel dzieci w każdym wieku -Pluszowy Miś. Misie, miśki i misiaczki to milusińscy towarzyszący dzieciom nie tylko w domu, ale przede wszystkim w szpitalu. Pachną domem, wzbudzają zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowych zajęciach: przedstawiali swoje misie kolegom, rysowali ich portrety i  mieli okazję przypomnieć sobie historię Pluszowego Misia, którego święto ustanowiono w setną rocznicę powstania maskotki - w 2002 roku. Dzień Pluszowego Misia zakończyła projekcja ulubionych bajek: "Kubuś Puchatek", "Miś Paddington" i "Miś Uszatek". Misiowe portrety  znalazły się na wystawie, którą można podziwiać w Szpitalu. Zapraszamy...

Prace dzieci

dsc07129

1 czerwca 2015r. nauczyciele z Zespołu Szkół przy szpitalu w Dziekanowie Leśnym przygotowali kolorowy Dzień Dziecka.
Wzięliśmy udział w konkursach takich jak: zawody w przechodzeniu pod liną, zgadywanie nazw utworów muzycznych pochodzących z filmów dla dzieci, rysowanie kredą postaci z bajek. Mogliśmy pobawić się przy dźwiękach muzyki, wielkie koło fortuny również zrobiło ogromną furorę.
Nagrodami w konkursach były super ołówki, długopisy, zabawki pacynki, książki i słodycze. Wszystkie słodkości na nasze święto zasponsorowali lokalni przedsiębiorcy: NUGATEX, TRZY TOPOLE, BON BON.

Bardzo im dziękujemy =)

Ola z odziału rehabilitacji

Więcej…

dsc07078

26 maja to Dzień Matki. W tym dniu na Mamy, przebywające wraz ze swymi dziećmi w szpitalu, czekała miła niespodzianka. Otrzymały One pięknie zdobione kartki z życzeniami i piernikowe serduszka.
Upominki przygotowały dzieci leczące się w naszym szpitalu. Już od kwietnia wykonywały one, pod kierunkiem nauczycielek: B. Hoffman i M. Głowackiej, kolorowe kartki z wierszowanymi życzeniami. Mamy były zaskoczone i uradowane nieoczekiwanymi podarkami, a ze wzruszenia popłynęło nawet kilka łez... 
Nasze dzieci, przygotowując własnoręcznie prezenty i obdarowując nimi wszystkie Mamy, pokazały, że mimo bólu i choroby potrafią myśleć o innych, sprawiając tym samym wszystkim wiele radości i chwil wzruszeń.

M. H., M.G.

 

Więcej…