Zespół Szkół Specjalnych

w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

pilch

W dniu dzisiejszym, 4 czerwca 2020 roku, żegnamy wybitnego pisarza, publicystę, dramaturga i scenarzystę filmowego Jerzego Pilcha. Jerzy Pilch był siedmiokrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Nike. Otrzymał ją - w 2001 r. za powieść "Pod Mocnym Aniołem". W 1998 roku wręczono mu Paszport "Polityki" za "Bezpowrotnie utracona leworęczność".

Czytelnicy kochają go za cięty język, trafne spostrzeżenia, mówienie wprost, przemyślane, precyzyjne, logiczne opinie. Również za otwartość i dowcip, który czyni narrację autora rozpoznawalną.  O książkach pisał tak:
Książek nie czyta się po to, aby je pamiętać. Książki czyta się po to, aby je zapominać, zapomina się je zaś po to, by móc znów je czytać.
"Bezpowrotnie utracona leworęczność", Wydawnictwo Literackie, Kraków 1998

img 3558

W 2019 r. parlamentarzyści - w myśl art. 33a Regulaminu Sejmu - ustanowili w drodze okolicznościowych uchwał patronaty na rok 2020. Uhonorowani zostali: św. Jan Paweł II, hetman Stanisław Żółkiewski, Roman Ingarden i Leopold Tyrmand. 2020 rok będzie także rokiem Bitwy Warszawskiej 1920 roku i Zaślubin Polski z morzem w Pucku w jej 100. rocznicę.

img e0921


Radosnych, ciepłych, pachnących wiosną
Świąt Wielkanocnych  - 2020
życzą wszystkim  dzieciom , ich rodzicom
i personelowi  szpitalnemu
pracownicy Zespołu Szkół Specjalnych