Zespół Szkół Specjalnych

w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

Bezpieczne wakacje nad wodą - film edukacyjny

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

 

agresja4 CZERWCA MIĘDZYNARODOWYM DNIEM DZIECI BĘDĄCYCH OFIARAMI AGRESJI.

Nie zawsze wiemy, jak reagować w sytuacji, kiedy dowiadujemy się o dziecku doświadczającym psychicznej bądź fizycznej agresji. Jednak nie szukajmy usprawiedliwienia dla swojej obojętności. ONZ postanowiło przypomnieć nam o tym, że to my, dorośli, jesteśmy odpowiedzialni za los każdego młodego człowieka, który często nie ma szansy na obronę ani wsparcie.

DSC 0666Po raz kolejny pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie odwiedzili uczniów naszej placówki. Nasi mali podopieczni wzięli udział w szkoleniu na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym realizowanego w ramach programu "Szpitalny kącik BRD". Pracownicy firmy WORD przypomnieli zasady dotyczące bezpieczeństwa pieszego, pasażera i rowerzysty. Każdy uczestnik spotkania został obdarowany wspaniałym, bezpiecznym prezentem mikołajkowym, m.in. kaskiem i różnego rodzaju odblaskami. Serdecznie dziękujemy!

Więcej…

img 2040Nowy rok szkolny rozpoczęty! 

Jak zawsze przypominamy o bezpieczeństwie, szczególnie w drodze do i ze szkoły. W sali BRD odbyły się zajęcia na ten temat a w świetlicy i szpitalnym korytarzu pojawiły się gazetki. Pamiętajmy, aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie, ani innych uczestników drogi.

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM!

Więcej…

IMG 844818.X.2017 z okazji światowego Dnia Godności w oddziale pediatrii I odbyły się warsztaty dla uczniów z klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych . Tematem tegorocznego warsztatu był "Hejtu nie promuję, hejt banuję, bo reaguję".
Celem przeprowadzonych warsztatów było zapoznanie dzieci i młodzieży ze zjawiskiem hejtu, jego przyczynami i konsekwencjami. Uświadomienie, co zrobić, kiedy zetkną się z hejtem. Jak również uwrażliwienie na godność własną i godność drugiego człowieka. Podczas zajęć nauczyciel podkreślał, że uczniowie mają prawo wyrażać własne zdanie, lecz w taki sposób, aby godność drugiej osoby pozostała nienaruszona, aby dbać cały czas o godność własną i innych.

Więcej…