Zespół Szkół Specjalnych

w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

DSC 0666Po raz kolejny pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie odwiedzili uczniów naszej placówki. Nasi mali podopieczni wzięli udział w szkoleniu na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym realizowanego w ramach programu "Szpitalny kącik BRD". Pracownicy firmy WORD przypomnieli zasady dotyczące bezpieczeństwa pieszego, pasażera i rowerzysty. Każdy uczestnik spotkania został obdarowany wspaniałym, bezpiecznym prezentem mikołajkowym, m.in. kaskiem i różnego rodzaju odblaskami. Serdecznie dziękujemy!

Więcej…

img 2040Nowy rok szkolny rozpoczęty! 

Jak zawsze przypominamy o bezpieczeństwie, szczególnie w drodze do i ze szkoły. W sali BRD odbyły się zajęcia na ten temat a w świetlicy i szpitalnym korytarzu pojawiły się gazetki. Pamiętajmy, aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie, ani innych uczestników drogi.

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM!

Więcej…

IMG 844818.X.2017 z okazji światowego Dnia Godności w oddziale pediatrii I odbyły się warsztaty dla uczniów z klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych . Tematem tegorocznego warsztatu był "Hejtu nie promuję, hejt banuję, bo reaguję".
Celem przeprowadzonych warsztatów było zapoznanie dzieci i młodzieży ze zjawiskiem hejtu, jego przyczynami i konsekwencjami. Uświadomienie, co zrobić, kiedy zetkną się z hejtem. Jak również uwrażliwienie na godność własną i godność drugiego człowieka. Podczas zajęć nauczyciel podkreślał, że uczniowie mają prawo wyrażać własne zdanie, lecz w taki sposób, aby godność drugiej osoby pozostała nienaruszona, aby dbać cały czas o godność własną i innych.

Więcej…

DSC0447628 września 2012 r. uczniowie z oddziału rehabilitacji i neurologii oraz alergologii, mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach "Bezpieczna podróż". Znajmość przepisów ruchu drogowego, umiejętność bezpiecznego poruszania się po drodze  i ulic, to podstawa szczególnie u progu kolejnego roku szkolnego. Chcieliśmy, aby dzieci zapoznały się z zasadami jakimi należy się kierować przy poruszaniu się po drogach publicznych.

Rysowaliśmy grę - mapę podróży, umieszczaliśmy znaki drogowe oraz wspólnie graliśmy odpowiadając na pojawiające  się na trasie pytania. Na zakończenie wszyscy otrzymali materiały odblaskowe i książki z przepisami ruchu drogowego oraz dyplomy "Mistrza w bezpiecznym poruszaniu się po drodze".

 

Zdjęcia