Zespół Szkół Specjalnych

w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

koronawirus ksiazkaZapraszamy do pobrania za darmo książki  lub wysłuchania darmowego audiobooka dostępnego w mistrzowskim wykonaniu Borysa Szyca.
Książka dostępna jest pod podanym linkiem.

Życzymy przyjemnej lektury!

M.B.

majowe swietaZapraszamy do obejrzenia prezentacji na temat Majowych Świąt. Nie spędzimy ich tak, jak zwykle na majówkach i spotkaniach ze znajomymi, więc może to okazja do dowiedzenia się, co tak naprawdę w tych dniach świętujemy.

 

link do prezentacji

calineczka23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Zapraszamy do włączenia prezentacji/pokazu slajdów i odsłuchania bajki.

prezentacja

biblioteka zachecaSzanowni Rodzice!

Wiem, jak dużo mają Państwo teraz obowiązków, więc nie proponuję kolejnych zajęć online. Korzystając z okazji do bezpośredniego kontaktu, chcę tylko krótko i zwięźle zachęcić Państwa do czytania dzieciom.

Załączam krótką prezentację, która w przejrzysty sposób przedstawia korzyści płynące z czytania oraz sprawdzone sposoby zachęcania dzieci do czytania.

Każdy z nas zastanawia się czasem, co może zrobić jeszcze lepiej, by zapewnić dziecku dobrą przyszłość, a obecnie - by we względnym spokoju przetrwać ten trudny czas. Odpowiedź jest prosta: czytać dzieciom książki. A gdy są starsze, to czytać je razem z nimi.

Dalsza część listu...

Na czas zamknięcia szkół dostęp do bibliotek jest niemożliwy, dlatego poniżej przedstawiam wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych ebooków: 

WolneLektury.pl
Lektury.gov.pl
Polona.pl
Empik premium bezpłatnie na 60 dni:
Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone?a.
Jak skorzystać z promocji?
Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.
Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon
Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.
Aktywuj usługę Empik Premium.
Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.
Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.
AZ.