Zespół Szkół Specjalnych

w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

Zainteresowanym Międzyszkolnym Konkursem Plastycznym: "Jan Paweł II w oczach dzieci i młodzieży" polecam obejrzenie na YouTube prezentacji Droga do Świętości. Jest to Kalendarium Świętego Jana Pawła II, które pomoże wybrać temat i wydarzenie, które będzie można przedstawić w formie plastycznej

https://youtu.be/9ntcUXMztKc

Drodzy ósmoklasiści! 

Ten czas na pewno przeznaczacie na pracę z testami, utrwalaniu materiału, pisaniu wypracowań. Przygotowania do egzaminu nie muszą być nudne, dlatego przesyłamy kilka linków do filmów lub spektakli, które warto obejrzeć przed egzaminem. Miłego oglądania:)  

Balladyna - https://www.youtube.com/watch?v=efk2g3bbe9E 

Zemsta - https://www.youtube.com/watch?v=el0PtDvg2AE 

Dziady cz II. Grupa Teatralna ABS - https://www.youtube.com/watch?v=KjvTmoHu87A 

 Opracowała: A.J.

 

pustyniaNasze lektury. Polecamy książkę H.Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy". Przypominamy też,  że film "W pustyni i w puszczy" w odcinkach emituje codziennie TVP Kultura.

(Opracowała: M.G.)

Urząd Dzielnicy Wola we współpracy z Telewizją Polską S.A. przygotował kampanię informacyjną, promującą zawody, w których kształcą szkoły ponadpodstawowe na Woli. W programie prezentowane są zawody, specyfika kształcenia zawodowego oraz oferty rynku pracy dla różnych branż i zawodów.  Dzięki programowi "Profesjonaliści" oraz spotom reklamowym "Zostań profesjonalistą" uczniowie szkół podstawowych oraz ich rodzice pozyskają informacje niezbędne w podejmowaniu decyzji edukacyjno-zawodowych. Zapraszamy do obejrzenia programu ?Profesjonaliści? w TVP 3 Warszawa, emitowanego w każdy piątek (ok. godz. 19.25) i w każdą sobotę (ok. godz. 18.15) od 20 marca do 18 kwietnia 2020 r. Spoty reklamujące zawody emitowane są codziennie od 16 marca do 19 kwietnia 2020 r., w paśmie przed Telewizyjnym Kurierem Warszawskim i po programie (ok. 18.30 i 19.00).
W załączeniu szczegółowy plan emisji programu "Profesjonaliści".
Zródło: Biuro Edukacji m.st. Warszawa
opracowała:M.N.
Polecam korzystanie z Portalu Gov.pl
Wystarczy wejść na stronę internetową 
Uzyskacie dostęp do planu lekcji oraz materiałów potrzebnych 
do lekcji ze wszystkich przedmiotów - kl. 4. I tak np.:
Tematy lekcji dla kl.4. na 1. tydzień:
Muzyka- 1. Wybrane pieśni (w tym artystyczne i patriotyczne).
Plastyka- 1. Kompozycja obrazu- układ elementów w pracy plastycznej.
Technika- 1. Przepisy ruchu drogowego- wprowadzenie.
Język polski- 1. Pisownia "nie" z różnymi częściami mowy;
2. Baśnie; 3. "Pani Twardowska" A, Mickiewicza; 4."Akademia Pana Kleksa" J Brzechwy;
5. Zdania i równoważniki zdań.
Na stronie  MEN www. gov.pl/zdalnelekcje zamieszczane materiały ze wszystkich przedmiotów dla każdej klasy. Gorąco polecam!
M.G.