Cyberprzemoc może dotknąć każdego użytkownika internetu. Na niebezpieczeństwo narażone są zwłaszcza dzieci i młodzież. Kiedy niewinny żart staje się hejtem? Jak zareagować na agresję w internecie? Jak pomóc ofiarom cyberprzemocy? Na te ważne pytania, odpowiedzi udzielą eksperci: Martyna Różycka (Państwowy Instytut Badawczy NASK, Dyżurnet.pl) oraz dr Szymon Wójcik (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę). Rozmowę przeprowadził Krystian Hanke, dziennikarz radiowy.

Zapraszam do wysłuchania podcastu - pedagog szkolny

Więcej informacji: www.saferinternet.pl

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Zapraszam do obejrzenia darmowego szkolenia na temat awansu nauczycieli w okresie przejściowym.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

"Kampania Kolejowe ABC" - to ogólnopolski projekt informacyjno-edukacyjny, realizowany przez Urząd Transportu Kolejowego, objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Celem przedsięwzięcia jest propagowanie zasad bezpieczeństwa oraz wartości i wzorców związanych z odpowiedzialnym zachowaniem na obszarach stacji, przystanków i przejazdów kolejowych. W ramach tego projektu prowadzone są zajęcia edukacyjno-informacyjne w placówkach oświatowych na terenie całej Polski, realizowana jest także ogólnopolska kampania medialna.
Dbając o edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa na obszarach kolejowych, Urząd Transportu Kolejowego, udostępnia bezpłatne materiały dydaktyczne.
Podręczniki i scenariusze lekcji "Kampanii Kolejowe ABC" przeznaczone są dla trzech grup wiekowych: przedszkolaków, uczniów klas I-III oraz klas IV-VI. Dostępne są w formie elektronicznej na stronie http://www.kolejoweabc.pl w zakładce "Materiały edukacyjne", a także na platformie epodreczniki.pl Ministerstwa Edukacji Narodowej.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Zachęcam do zapoznania się z dokumentem Romana Lorens'a na temat "Ochrony praw autorskich w szkole".

Żródło: Portal Oświatowy, Roman Lorens - Specjalista prawa oświatowego, ekspert MEN. Specjalista prawa oświatowego, trener, ekspert MEN z zakresu realizacji podstawy programowej.