Zespół Szkół Specjalnych

w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

Miło nam Państwa poinformować, że od 1 września 2019 roku w naszym szpitalu, na mocy Uchwały Rady Powiatu Warszawskiego Zachodniego z dnia 19 czerwca 2019 roku, powstało Liceum Ogólnokształcące, wchodzące w skład Zespołu Szkół Specjalnych. Dotychczas nasza placówka dysponowała szkołą podstawową i gimnazjum, natomiast młodzież ze szkół średnich nie miała możliwości kontynuowania nauki rozpoczętej w szkołach macierzystych. Od bieżącego roku szkolnego Zespół Szkół Specjalnych swoją opieką pedagogiczną, dydaktyczną i wychowawczą obejmuje naszych pacjentów na poziomie oddziału przedszkolnego, ośmioklasowej szkoły podstawowej i szkoły średniej. W szkole pracują nauczyciele i wychowawcy odpowiednio wykształceni, przygotowani do pracy z uczniami chorymi, empatyczni, nastawieni na sukces swoich uczniów i wychowanków. To niezwykle ważne, gdyż szkoła przyszpitalna w swojej misji, poza celami dydaktyczno - wychowawczymi, dużo uwagi poświęca realizacji celu terapeutycznego. Swoją pracę organizuje tak, aby każdy uczeń poczuł się zaopiekowany, zrozumiany, ważny, by choroba czy niepełnosprawność nie przekreśliły możliwości ukończenia szkoły i realizacji życiowych planów.

DSC 0494Na zaproszenie Szkoły odbyło się spotkanie z p. Krystianem Tyrańskim, twórcą Dzikiej Odysei - międzynarodowego Projektu Edukacyjnego dla szkół uwrażliwiającego dzieci na piękno przyrody chronionej w parkach narodowych. Uczeń Bartosz J. (lat 9) entuzjasta przyrodnik i wielki przyjaciel zwierząt miał okazję na żywo spotkać się z Twórcą Ekspedycji Edukacyjnej. Pan Krystian z właściwym sobie "ogniem" opowiadał o swoich wędrówkach - w 23 miesiące odwiedził 23 parki narodowe. Przygody spoza planu, spotkania oko w oko z dzikimi zwierzętami, mrożące krew w żyłach opowieści tropicieli przy ogniskach w Afryce, pod biegunem, w Polskich Parkach Narodowych, spowodowały że trudno było się rozstać. Na koniec spotkania nastąpiła wymiana prezentów: Pan Krystian dostał własnoręcznie zrobiony przez Bartosza album a Bartosz książkę autorstwa p. Krystiana "Przygoda Wielka Rysia Pędzelka" oraz Paszport Dzikiej Odysei. Dziękujemy!

Więcej…

img 2040Nowy rok szkolny rozpoczęty! 

Jak zawsze przypominamy o bezpieczeństwie, szczególnie w drodze do i ze szkoły. W sali BRD odbyły się zajęcia na ten temat a w świetlicy i szpitalnym korytarzu pojawiły się gazetki. Pamiętajmy, aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie, ani innych uczestników drogi.

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM!

Więcej…