Zespół Szkół Specjalnych

w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

podziekowanieW imieniu chorych dzieci przebywających w szpitalu, ich rodziców, nauczycieli szkoły przyszpitalnej i własnym, składamy na ręce Pana Adama Wnuka, serdeczne podziękowania firmie Kaufland Polska za podarowanie bonów, które przeznaczyliśmy na zakup słodyczy i prezentów dla naszych podopiecznych z okazji Dnia Dziecka. To bardzo cenne, że jesteście Państwo otwarci i wrażliwi na potrzeby chorych dzieci.
Niech nagrodą za to będzie ich uśmiech.

DSC 0018Po raz kolejny wspaniali uczniowie z Gimnazjum Niepublicznego nr 12  i Liceum Ogólnokształcącego Niepublicznego nr 43 w Warszawie odwiedzili naszych małych podopiecznych. Wolontariusze ubrani w stroje o tematyce wielkanocnej wnieśli radość w szpitalne mury, obdarowując naszych małych podopiecznych pięknymi upominkami, chwilą rozmowy i uśmiechem.

Serdecznie dziękujemy!

Więcej…

DSC08691Wszystkim nam pluszowy miś kojarzy się z przytulniem, ciepłem, bezpieczeństwem, często to do pluszowego uszka szepczemy o tym , co nam leży na sercu. Z okazji Dnia Pluszowego Misia wolontariusze z Fundacji Mam Marzenie obdarowali naszych podopiecznych pluszowymi maskotkami. Spotkanie uświetnił swoimi występami iluzjonista Kacper Kulik.

Więcej…

FullSizeRender 7

Składamy serdeczne Pani Małgorzacie Kwapień oraz uczniom z Koła Gospodyń i Gospodarzy Szkolnych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomiankach za pamięć o chorych dzieciach ze Szkoły Przyszpitalnej w Dziekanowie Leśnym. Wolontariusze obdarowali naszych uczniów samodzielnie przygotowanymi prezentami, słodyczami i serdecznymi życzeniami.
To bardzo piękne gesty, pokazujące jak Państwa praca wychowawcza kształtuje w młodzieży empatię, chęć dzielenia się sobą, swoim czasem i talentami z innymi.

Więcej…

W bieżącym roku szkolnym 2016/2017 w przygotowaniach do spotkania naszych małych podopiecznych z Mikołajem wzięło udział wiele wspaniałych osób z różnych instytucji.
Serdeczne podziękowania składamy:
  1. Proboszczowi Ks. Tadeuszowi Bazylewiczowi oraz Wiernym z Parafii Św. Mikołaja Bp. w Łomnej
  2. Ks. Tomaszowi Stachoniowi z Zakonu Kamilianów w Burakowie
  3. Michałowi Figat i Kamilowi Rutkowskiemu z Dziecięcej Akademii Artystycznej w Warszawie
  4. Pani Dyrektor Krystynie Gawrjołek, Panu Jackowi Owczarzowi, nauczycielom oraz wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. "Twórców Literatury Dziecięcej" nr 341 w Warszawie
  5. Fundacji Orange
  6. Dzieciom i ich rodzicom z Przedszkola Samorządowego w Dziekanowie Leśnym
  7. Nauczycielom i uczniom z Zespołu Szkół PSPO przy ulicy Wóycickiego 1/3 w Warszawie 
Relacje ze spotkań z Mikołajem w AKTUALNOŚCIACH

IMG 7958A to niespodzianka! Nasi mali pacjenci spotkali Mikołaja. Do naszych małych pacjentów w tym tygodniu przybył Mikołaj. Ten wspaniały gość zaniepokoił się brakiem listów od dzieci i postanowił im o nich przypomnieć. A że trochę sypnęło śniegiem... Na korytarzach Pediatrii I i II rozległ się donośny śmiech Mikołaja. Przybiegły dzieci i się zaczęło!!! Żartowanie, śpiewanie, tańczenie. Oj Mikołaj wzbudził ogrom emocji! Dzieci obiecały napisać listy. Składamy serdeczne podziękowania Michałowi Figat i Kamilowi Rutkowskiemu z Dziecięcej Akademii Artystycznej w Warszawie!

Więcej…

FullSizeRender 313.III.2017 Wolontariusze z Gimnzajum im. St. Maczka w Warszawie odwiedzili uczniów Szkoły Przyszpitalnej w Dziekanowie Leśnym w oddziałach Chorób Płuc i Rehabilitacji. Swoją wizytą sprawili wielką radość naszym małym podopiecznym. Dla niektórych z nich było to pierwsze spotkanie ze sztuką iluzji. Pokazy były ciekawe, a ich skutki nieprzewidywalne, budzące zachwyt odbiorców. Odwiedziny Wolontariuszy stały się okazją do nawiązania znajomości i rozmów. Była to ciekawa odmiana od rutyny dnia. Dziękujemy!

Więcej…

pietkaSkładamy serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, dzięki którym Zespół Szkół przy Klinicznym Szpitalu Dziecięcym otrzymał materiały i pomoce dydaktyczne z wydawnictwa "Piętka". 

LISTA SPONSORÓW

FullSizeRender 14Wizyta Mikołaja to dzień, na który z niecierpliwością oczekują dzieci. Mali pacjenci ze Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym również doczekali się tej chwili. 7 grudnia przybył do Nas Mikołaj !!!!! Z daleka było słychać dzwonki, gitarę, śpiew "elfów". Kolorowy orszak przemierzał szpitalne korytarze, wędrując po oddziałach. Dzieci były bardzo podekscytowane i radośnie przyjmowały Mikołaja, a on odwdzięczał się im obdarowując każde dziecko prezentem, uśmiechem oraz dobrym słowem. Tego dnia na oddziałach było wyjątkowo głośno, radośnie i kolorowo. Gorąco dziękujemy Pani Dyrektor Krystynie Gawrjołek, Panu Jackowi Owczarzowi, nauczycielom oraz wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. "Twórców Literatury Dziecięcej" nr 341 w Warszawie. Dzięki takim Ludziom zwykły, szpitalny dzień stał się magicznym.
Nauczyciele z Zespołu Szkół przy Szpitalu Dziecięcym 
w Dziekanowie Leśnym

Więcej…

FullSizeRender 9

Składamy serdeczne podziękowania Fundacji Orange za przygotwanie wspaniałego spotkania z Mikołajem!

Więcej…

wyspaFundacja Orange zainstalowała multimedialne stanowiska - Edukacyjne Wyspy Orange w dwóch oddziałach Szpitala Dziecięcięcego w Dziekanowie Leśnym.

Dzięki tym wspaniałym multimedialnym narzędziom edukacyjnym, mali pacjenci z oddziału alergologii i endokrynologii oraz z oddziału rehabilitacji, mogą zapomnieć o bólu i tęsknocie związanej z rozłąką z najbliższymi. 
W bezpieczny sposób korzystają z sieci i kontaktują się z najblizszymi przez komunikatory online.
Serdecznie dziękujemy!
fund orange